Запах лимона спонукає до щедрості Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 12:32 · Розділ: Цікаві факти

Запах лимона спонукає людей бути щедрими - до такого несподіваного висновку прийшов канадський дослідник з університету Торонто, Чен Бо Чжан і два його колеги з американських університетів. Вчені досліджували вплив на поведінку людини запаху дезинфікуючих засобів з лимонним ароматом.

У ході експерименту вони помістили одну групу добровольців до кімнати, з ледь відчутним запахом лимона, а другу - в ретельно провітреному кімнату. Кожному з учасників видали на руки по 12 доларів і попросили довільно поділитися ними з будь-яким із учасників експерименту, що знаходилися в кімнатах. Разом з тим, не заборонялося залишити гроші собі.

Коли підбили підсумки, з'ясувалося, що люди, які вдихали повітря з легким запахом лимона, виявилися щедріші: вони в середньому передали іншим учасникам по 5 доларів 33 центи, в той час як у провітреній кімнаті люди продемонстрували велику скупість і поділилися лише в середньому 2 доларами 81 центом. На думку дослідників, запах лимона створює у людей більш комфортний настрій і вони більш схильні до щедрих вчинків.

Спроби впливати на покупця з допомогою запахів вже робила компанія Nova Scotia Liquor, що торгує спиртним. В одному з магазинів Галіфаксу відвідувачі біля прилавка з різними сортами пива відчували виразний запах свіжоскошеної трави: за задумом організаторів рекламного трюку, це повинно було створювати «позитивний настрій» і нагадати про щасливі дні відпочинку на лоні природи.

У секції вин покупців огортав запах свіжоспечених французьких булочок, у відділі, де виставлено ром - запах кокосів мав асоціюватися з відпочинком на березі моря з коктейлем Піна Колада в руках, а секцію з віскі сповнював аромат кедра.

Джерело vz.ru


Інші новини розділу