Головний приз Токійського кінофестивалю дістався «Східним іграм» Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 13:49 · Розділ: Кіно

«Східні ігри» (Eastern Plays), болгарський фільм про двох братів, які вирішують різні життєві проблеми, завоював головну нагороду 22-го Токійського міжнародного кінофестивалю. Режисер «Східних ігор», Камен Калев (Kamen Kalev) також отримав нагороду за режисуру, а кращим актором був визнаний Христо Христов (Christo Christov), що зіграв самого себе в якості головного персонажа. Останню нагороду замість Христо, який помер після зйомок фільму, отримав Калев.

«Східні гри», перший художній фільм Калева, азіатська прем'єра якого відбулася в Токіо, що увійшов до переліку 15 робіт-претендентів на головний приз фестивалю - «Tokyo Sakura Grand Prix» (крім покритої квітковим орнаментом восьмигранної стели переможцю вручають і чек на 50 тис. дол. США).

89-хвилинний фільм описує події, які відбуваються після раптової зустрічі в Софії двох братів, що раніше втратили контакт. За словами Калева, багато елементів фільму були взяті з реального життя Христова, художника, який страждав від алкоголізму.

«Я був дійсно вражений тим, що Христов отримав нагороду як кращий актор, - поділився своїми думками Калев в ході прес-конференції, яка відбулася після церемонії нагородження. - Я вважав, що нагорода повинна бути чимось, що змушує людей продовжувати рухатися вперед, але зрозумів, що це ще й пам'ять, що ви залишаєте по собі». Калев повідомив, що з метою більшої «реалістичності» задіяв у фільмі багато непрофесійних акторів, у тому числі Христова, і додав, що «[фільм] справді близький до того, що Христо відчував, як він страждав і як дивився на світ. Це те, з чим всі ми, люди, стикаємося щодня».

Мексиканський режисер Алехандро Гонсалес Іньяріту (Alejandro Gonzalez Inarritu), який очолював журі на Токійському кінофестивалі, похвалив роботу Калева, сказавши, що вона «виділяється» серед інших. «Цей фільм у кількох словах, дуже тонко відображає життя молодих людей в дуже драматичній і складній соціально-економічній ситуації, [які зіштовхуються] з проблемами расизму і потрапили в пастку в світі, де ми живемо», - сказав Іньяріту. - «Головний герой, Христо Христов мене дуже зачепив, і де б він зараз не був, він повинен бути дуже щасливий і дуже гордий».

Спеціальний приз журі дістався фільму «Сказ» («Rabia») іспано-колумбійського виробництва, що розповідає про складні взаємини чоловіка-втікача, який переховується в особняку в Іспанії, і покоївки, що тут мешкає. Режисером фільму став Себастьян Кордеро (Sebastian Cordero). Кращою актрисою була визнана Жюлі Гайє (Julie Gayet), яка зіграла у фільмі «Вісім разів вгору» (Eight Times Up; режисер Ксабі Молья (Xabi Molia) жінку, що втратила роботу і дах над головою, але, незважаючи на це, продовжувала боротися, намагаючись налагодити своє життя.

Канадський фільм «Троцький» (The Trotsky) режисера Якоба Тьєрні (Jacob Tierney) отримав приз глядацьких симпатій: у цій комедії розповідається історія старшокласника, який уявив, що душа радянського революціонера, Лева Троцького, вселилася в нього і вирішив влаштувати революцію в школі.

У ході Токійського кінофестивалю в цілому було показано близько 270 фільмів, подивитися які, за даними організаторів, прийшли більше 40 тис. чоловік.

Джерело leit.ru


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.