Якщо не будемо кохатися – українців поменшає на 15 мільйонів. Статистика ООН Автор: Lussilda · Опубліковано: 13.02.2009 19:38 · Розділ: Суспільство

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун нещодавно оприлюднив доповідь «Про світові демографічні тенденції», яку планують розглянути на 42-ій сесії Комісії з народонаселення і розвитку 30 березня - 3 квітня 2009 року. В цій доповіді йдеться про стрімке зменшення працездатного населення у світі.

«Розвинені країни зіткнуться зі скороченням чисельності їх населення. У період 2009-2050 років чисельність населення зменшиться в 45 країнах. Зокрема, в Російській Федерації - на 33 мільйони, в Японії – на 25 млн., в Україні – на 15, у Німеччині – на 8,4 і в Польщі – на 7,7 мільйона людей», – наголошується в доповіді.

Згідно документу - у найближчі кілька десятиліть буде спостерігатися прогресивна тенденція старіння населення світу. До 2050 року кількість людей віком 60 років і більше збільшиться втроє і досягне 2 мільярдів, і 70% з них буде проживати у містах.

За даними ООН, вже у липні цього року населення світу досягне 6,8 мільярда, в 2012 році складе 7 млрд, в 2025 році – 8, а у 2045 – 9 мільярдів землян.

Результати досліджень показують - найбільш репродуктивними країнами є найменш розвинуті держави. За висновками ООН, це Бразилія, Індія, Індонезія, Нігерія та Пакистан. На їх долю припаде 70% прогнозованого приросту населення. Дай ім Боже здоров’я!

Не дивлячись на світові кризу, в більшості регіонів світу тривалість життя продовжує збільшуватися. На сьогоднішній день люди живуть, в середньому, 67,2 років. При цьому - в промислово розвинених державах – 76,5 років, в країнах, що розвиваються, – 65,4 р. В найменш бідних регіонах середній показник очікуваної тривалості життя становить лише 54,6 року

Давайте так далеко не ходити і порівняємо з офіційною Львівською статистикою.

За даними Головного управління статистики у Львівській області, у 2008 році населення Львівщини зменшилось на 6,8 тис. Скорочення мешканців відбулося як за рахунок так званого «природного скорочення» – 6,1 тис., так і за рахунок пошуку кращого життя за кордоном (міграція) – 0,7 тис. осіб.

Смертність населення також збільшується. Порівняно з 2007 роком кількість померлих зросла на 0,7%. На 100 померлих припало 83 дитини, які народилися живими.

Найвищий рівень смертності у Перемишлянському районі, найнижчий – у м. Новий Розділ. За причинами смерті перше місце посідають хвороби системи кровообігу, друге – новоутворення, третє – зовнішні причини смертності та захворюваності.

Пересічний житель Львова живе в середньому 67 років. Проте статистика каже, що різниця між жінками і чоловіка є дуже відчутною – вона складає майже вісім років.

Якщо чоловіки живуть 61-63 роки, то жінки більш-менш спокійно доживають до сьомого десятка і переходять цей вік. Причин для такої великої різниці є дуже багато.

Також на демографію впливає ще один фактор – за останній час набагато менше молодят стали брати шлюб. В 2008 році зареєстровано шлюбів на 17,7% менше порівняно з 2007 роком. Відповідно – менше потенційних жінок, які планують народити.

І хоч за даними Статуправліня, природне скорочення населення, порівняно з 2007 роком, трохи зменшилося, все одно - природний приріст населення зафіксовано тільки у Яворівському районі (357 осіб) та м. Новий Розділ (31 особа). Ще й у Турківському районі (14,5 особи на 1000 населення). І все…

Віват Яворів, Н.Розділ та Турка!!!

На думку спадають величезні плакати, які були розміщені в столиці нашої Батьківщини: «Нас залишилося 42 мільйони! Кохаймося, бо ми того варті!»


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.