"Жайворонки" ризикують отримати інфаркт Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 12:17 · Розділ: Медицина

Японські вчені стверджують, що люди, які вважають за краще лягати спати раніше, а прокидаються з першими променями сонця, значно більше схильні до ризику розвитку захворювань серця і судин ніж ті, хто любить довше поніжитися в ліжку. Кілька університетів і клінік японського міста Кіото, об'єднавшись, провели дослідження, в ході яких було виявлено взаємозв'язок між станом серця і судин людини і часом її пробудження.

Виявилося, що людина, яка встає з першими сонячними променями для того, щоб зробити ранкову гімнастику або раніше прийти на роботу, швидше за все, як обережно висловилися японські медики, не приносить користі своєму здоров'ю. Навпаки, вона людина значно збільшує ризик захворювання судин і серця, вважають фахівці.

У цьому дослідженні брало участь понад 3000 тис. чоловік. Їхній вік становив від 23 до 90 років. Серцево-судинна система у так званих "жайворонків" виявилася дуже вразливою перед такими небезпечними захворюваннями, як гіпертонія та інфаркт.

До того ж, вчені помітили цікаву закономірність: кількість людей, що були схильні розпочинати день з першими променями сонця була особливо велика серед учасників експерименту старше середнього віку. І тепер перед дослідниками постало нове завдання: виявити зв'язок між віком людини і часом її ранкового пробудження.

А раніше американські вчені виявили ген, який визначає тривалість, необхідного для відпочинку, сну. Відкриття було зроблено завдяки двом жінкам (матері і дочці), які протягом життя спали приблизно по 6 годин на добу, тоді як більшості людей для нормальної життєдіяльності необхідно не менше 8 годин сну. Дослідники виявили в цих жінок мутацію гена DEC2. Білок, що кодується даним геном пригнічує експресію інших генів, які регулюють тривалість циркадних ритмів.

За словами професора Ін-Хуей Фу, вченим відомо, що DEC2 може впливати не тільки на тривалість сну, а й на поведінкову активність під час періодів бадьорості.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу