На узбережжі Великобританії знайдено пліозавра Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 10:38 · Розділ: Цікаві факти

На узбережжі Великобританії у відкладеннях Юрського періоду виявлено скам'янілий череп величезного «морського монстра» - пліозавра. Ця хижа рептилія жила в океані близько 150 мільйонів років тому. Череп довжиною 2,4 метра, ймовірно, належав одному з найбільших пліозаврів, довжина тулуба якого могла досягати 16 метрів, а маса становила від 7 до 12 тон.

Скам'янілість було розкопано британським колекціонером, який продав знахідку Раді графства Дорсет. Гроші на придбання черепа рада отримала з фонду Heritage Lottery Fund. Тепер вивченням знахідки займуться палеонтологи, після чого череп буде реставровано та виставлено на огляд громадськості в музеї графства Дорсет.

Пліозавр - представник короткошиїх плезіозаврів. Вперше був описаний сером Річардом Оуеном в 1841 році; на відміну від плезіозавра, вважався рептилією на зразок крокодила (назва Pliosaurus означає «більш рептилія»).

Від близькоспорідненого ліоплевродона ця тварина відрізняється будовою черепа і великою кількістю зубів, а також трикутною формою останніх (у ліоплевродона були конічні зуби). Однак, зовні пліозавр, імовірно, схожий на ліоплевродона.

На думку палеонтологів, вони харчувалися великою рибою та іншими водними хребетними. До речі, всередині кістяка Pliosaurus brachyspondylus, знайденого раніше в Англії, були виявлені кілька щитків якогось панцирного динозавра, це значить, що незадовго до смерті пліозавр об'їдав плаваючий труп свого побратима.

Джерело shakhty.su


Інші новини розділу