Створено найбільшу модель Всесвіту Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 09:53 · Розділ: Наука

Команда астрофізиків з Національної лабораторії в Лос-Аламос (Los Alamos National Laboratory), США, під керівництвом доктора Салмана Хабіба (Salman Habib) побудувала найбільшу у світі модель фрагмента Всесвіту. За основу моделі прийнята умовна частка, що становить 1 млрд. мас Сонця - саме такий масштаб дозволив вченим побачити розподіл маси в частині спостережуваного Всесвіту. У моделі доктора Хабіба таких часток налічується близько 64 млрд.

Для того щоб здійснити проект подібної складності астрофізики використовували суперкомп'ютер Roadrunner - найпотужніший комп'ютер в світі, що працює з продуктивністю 1,026 петафлоп в секунду. Унікальність моделі, на думку її творців, полягає не тільки в масштабі, але й у тому, що вона відображає і видиму матерію, і так звану «темну енергію».

Ця форма матерії не випускає і не поглинає ніякого електромагнітного випромінювання, а зі звичайним речовиною взаємодіє тільки через гравітацію. Слово «енергія» в цьому терміні підкреслює, що вона не бере участі в процесі гравітаційного притягання, яке веде до утворення галактик і їх скупчень. Іншими словами, щільність темної енергії, на відміну від звичайної та темної речовини, однакова в усіх точках простору.

«Оскільки Всесвіт одночасно і розширюється і прискорюється, ми або маємо справу з феноменом, нез'ясовним з точки зору сучасної фізики, або мова йде про існування іншої форми матерії, яка складає близько 70% Всесвіту», - пояснює доктор Хабіб.

Як писало видання «Навколо світу», в листопаді минулого року науково-дослідницький зонд, запущений над Антарктидою в рамках програми ATIC (Advanced Thin Ionization Calorimeter), зафіксував небувало сильний електронний потік, що йшов з космосу. За словами деяких вчених, цей потік міг бути викликаний анігіляцією темної матерії на відстані 3 тис. світлових років від Сонячної системи. Якщо ця гіпотеза вірна, вчені отримають у своє розпорядження перший «речовий доказ» існування цієї матерії.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.