Музика змінює свідомість та структуру мозку Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.10.2009 16:01 · Розділ: Наука

Група дослідників під керівництвом Лутца Єнке (Lutz Jäncke) з «Факультету 1000 ліків» (Faculty of 1000 Medicine), виявила, що регулярна гра на музичному інструменті змінює будову та функціонування мозку, а також може використовуватися в якості терапії для поліпшення пізнавальних здібностей.

Дослідження показують, що у музикантів мозок влаштований та функціонує інакше, ніж у не-музикантів. Навіть початок вивчення гри на музичному інструменті вже може поміняти нейрофізіологію мозку. Саме тому Єнке пропонує використовувати музику в нейропсихологічній терапії. Наприклад, для поліпшення пам'яті, мовних здібностей або настрою.

Більш того, області мозку, які активуються при заняттях музикою, потрібні і для інших видів діяльності. «Якщо музика має такий сильний вплив на мозок, то постає питання про те, чи можна використовувати цей ефект для посилення пізнавальних здібностей», - говорить вчений. Хоча дослідники вже помічали, що музика впливає на пам'ять людини, про більш глобальне використання музики в нейропсихологічній реабілітації ніхто поки не замислювався.

А нещодавно канадські психологи з Університету Макмастера (McMaster University) виявили, що через рік після початку занять музикою, чи то співами, чи грою на музичному інструменті, пам'ять дитини стає більш продуктивною. Важливо відзначити, що для спостережень не вибиралися музично обдаровані діти.

Крім того, численні дослідження підтверджують, що прослуховування класичної музики сприяє розвитку дитини ще до народження, хоча і не формує її музичний смак.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.