Глобальне потепління можуть зупинити домогосподарки Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.10.2009 17:12 · Розділ: Екологія

Дотримання досить простих правил може скоротити викиди СО2 на 7%, стверджують американські вчені. Вони вперше підрахували екологічний ефект від різних енергозберігальних заходів, комерційно доступних кожному жителеві США. Навіть неповне дотримання цих правил, що в особливій мірі стосується водіння автомобілем, може знизити парникові викиди США на зазначені цифри - 10 мільйонів тон, або на 7% у перерахунку на вуглець, в найближчі 10 років.

З огляду на той факт, що США є другою державою в світі, після Китаю, за обсягами викидів парникових газів, ці заходи можуть дати позитивний ефект і в глобальному масштабі. До цього часу вчені та громадські діячі могли лише рекомендувати співгромадянам використовувати енергозберігальні технології в побуті, однак Томас Дітц з Мічиганського університету виявився першим, хто зумів підрахувати сумарний екологічний ефект, який може дати протягом наступних 10 років така відповідальна поведінка по відношенню до навколишнього середовища.

У своїй роботі вчений враховував тільки технології, доступні вже в даний час, застосування яких не може позначитися на звичному способі життя, не обтяжливе для гаманця або витрати на які з лишком окупаються протягом короткого часу.

До них відносяться: автомобіль з економічним двигуном, використання енергозберігальних ламп, поліпшення теплоізоляції житла, використання душових систем зі зниженою витратою води, регулярна зміна пічних фільтрів і навіть використання простої мотузки для сушіння білизни замість системи сушіння, вбудованої в пральну машину.

Крім того, команда Дітца вивчила ефект від водіння без перевищення швидкості на трасі, підвозу колег по роботі у власній машині і навіть повного утримання від користування автотранспортом у тих випадках, коли це можливо. Результати показали, що застосування цих заходів здійснить істотний внесок у поліпшення екології та енергозбереження.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу