Описано вимерлий вид «рогатих» комах Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.10.2009 12:41 · Розділ: Природа

Ентомолог Джордж Пойнар (George Poinar) з Університету штату Орегон (США) склав характеристику нового виду, роду і родини мух, вивчивши скам’янілість комахи, виявленої в бурштині, віком 97-110 млн. років.

Шматочок бурштину із «замурованою» в ньому мухою був знайдений на території М’янми. Невелика комаха (довжина крил складає всього 3,2 мм) чудово збереглася: не вистачає тільки частини лівої задньої ноги і лівої задньої області черевця. Виявлені на ногах комахи сліди пилку дозволяють зробити висновок, що вона, ймовірно, запилювала стародавні покритонасінні рослини.

На голові мухи знаходиться крихітний «ріг», на кінці якого розташовуються троє очей. «В жодної, відомої науці, комахи немає такого виросту на голові, як не існує і тварин, у яких на кінці рога були б очі, - зауважує пан Пойнар. - Ця муха дійсно виглядає дуже дивно. Один з рецензентів назвав її монстром, і я повинен визнати, що її зовнішність може сподобатися, напевно, тільки інший мусі». Дослідник відніс комаху до інфраряду Bibionomorpha і дав новому виду назву Cascoplecia insolitis.

Фото взято з сайту compulenta.ru
Фото взято з сайту compulenta.ru

У C. insolitis були виявлені і інші незвичайні характеристики. Наприклад, вчений відзначив вусики своєрідної форми, дуже довгі ноги, які дозволяли мусі вільно переміщатися по квітах, тощо. «Про схожість з будь-якими відомими представниками Bibionomorpha можна було б говорити тільки в тому випадку, якби ми знайшли крила C. insolitis, - резюмує Джордж Пойнар. - Втім, це ж був кінець ранньокрейдової епохи, час появи всіляких еволюційних адаптацій. «Ріг» і очі на ньому давали мусі перевагу в період розквіту рослин з крихітними квітками, але з появою більш великих квіток ці пристосування виявилися неефективні. Тому представники C. insolitis і не дожили до наших днів».

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу