Березовський звинувачує Росію у відмиванні «брудних» грошей Автор: Lussilda · Опубліковано: 13.02.2009 12:52 · Розділ: Події у світі

Пізно ввечері в четвер, 12 лютого, в інтерв'ю англійському телеканалу Sky News скандальний бізнесмен Борис Березовський заявив, що російська влада використовує "брудні гроші" для придбання іноземних компаній, у тому числі британських.

За словами Березовського, «Путін і його наближені намагаються інвестувати ці сумнівні російські гроші у всьому світі через розгалужену мережу компаній».

На прохання телеканалу цю заяву прокоментував Посол РФ у Великобританії Юрій Фєдотов.

Він заявив: "Березовський давно розшукується за звинуваченням у фінансових злочинах, так що він усе знає - і про брудні гроші, і про способи їх відмивання".

Здивування посла викликав той факт, що, не зважаючи на оголошений розшук, Березовський і досі користується у Великобританії статусом політичного біженця.

Щоб якось підтвердити свої звинувачення, Березовський розповів присутнім про купівлю російським бізнесменом Олександром Лєбєдєвим британської газети Evenіng Standard. Це видання, на думку Березовського, Кремль планує використовувати в якості інструмента російської пропаганди.

Телеканал Sky News звернувся за інформацією з цього приводу до прес-служби Лєбєдєва. Речники підприємця назвали звинувачення Березовського просто безглуздими.

"Лєбєдєв - критик Кремля", - повідомили представники прес-служби. При цьому вони нагадали, що між Лєбєдєвим і опальним бізнесменом вже давно існує конфлікт інтересів.

Березовський також розповів, що перед тим, як вливати нелегальні гроші в економіку західних країн, російська влада планує «відмити» їх в Ісландії. «Згадаєте, як чотири місяці назад Росія запропонувала Ісландії допомогу», - сказав Березовський.

МЗС Ісландії вже відреагувало на заяву підприємця. Ісландці наголосили, що їх держава суворо дотримується всіх норм міжнародного права, у тому числі тих, які стосуються боротьби з відмиванням нелегальних прибутків.

Зовнішньополітичне відомство Ісландії також відзначило, що ніяких угод з Росією про надання кредиту поки не укладено.

Раніше в ЗМІ повідомлялося, що влада Швейцарії конфіскувала кошти з рахунків Березовського. Мотивація - в Росії даний підприємець визнаний винним в розкраданнях у великих розмірах.

Довідка:

Б.Березовський в даний момент проживає у Великобританії, де він в 2003 році отримав статус політичного біженця. Заведену на нього кримінальну справу і судовий вердикт підприємець називає "політичним замовленням" російської влади. Винним у розкраданнях себе не визнає.

Ім'я Березовського періодично фігурує при розслідуванні ряду найгучніших кримінальних справ, наприклад загибелі колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненко або вбивства оглядача «Нової газети» Анни Політковської.

В даний час російський бізнесмен судиться із вдовою свого ділового партнера Бадрі Патаркацишвілі Інною Гудавадзе за частину спадщини покійного мільярдера.

Джерела: Lenta.ru, РИА Новости, Інтерфакс


Інші новини розділу