Розроблено акустичну «гіперлінзу» Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.10.2009 10:14 · Розділ: Нові технології

Дослідники з Каліфорнійського університету та Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі (США) сконструювали модель пристрою, що дозволяє одержувати зображення предметів, які за розмірами в шість разів поступаються довжині звукової хвилі, що застосовується в ультразвукових дослідженнях.

При використанні ультразвуку для формування зображень їх розширення, як і в «звичайній» оптиці, обмежується дифракційною межею. Творці оптичних «суперлінз», зуміли подолати цю межу, використовуючи перетворення зникаючих хвиль. Ці стоячі хвилі формуються на межі двох середовищ, причому їх інтенсивність при віддаленні від кордону різко зменшується.

За тим же принципом працює і створена американськими вченими акустична «гіперлінза». До складу пристрою входять 36 латунних пластинок довжиною близько 20 см і товщиною 3 мм, які розташовуються півколом на латунній основі. Радіус внутрішнього півкола, утвореного кінчиками пластин, становить 2,7 см, а зовнішній має радіус 21,8 см.

«Завдяки тому, що її зовнішній радіус значно перевершує внутрішній, наша «лінза» ефективно перетворює зникаючі хвилі, а зображення, яке отримується, збільшується у вісім разів, - пояснює учасник дослідження Фок Лі (Lee Fok). - Вибір латуні обумовлений тим, що за щільністю цей матеріал приблизно в 7 тисяч разів перевершує повітря; таке співвідношення створює необхідний характер дисперсії звуку».

Фото взято з сайту science.compulenta.ru
Фото взято з сайту science.compulenta.ru

В експериментах акустична «лінза» формувала двовимірні зображення предметів, що в 6,7 рази поступаються за розмірами довжині звукової хвилі. В даний час дослідники вирішують питання сумісності «лінзи» з сучасною ехоімпульсною методикою дослідження. «Застосовуючи «лінзу», фахівці зможуть використовувати звук меншої частоти, що збільшить глибину проникнення і дозволить їм розглядати, наприклад, пухлини менших розмірів», - підсумував керівник наукової групи, Сян Чжан (Xiang Zhang).

Джерело: compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.