У Лондоні з'явиться конкурент Ейфелевої вежі Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.10.2009 14:51 · Розділ: Цікаві факти

Боріс Джонсон, мер Лондона, запропонував звести в британській столиці величезний монумент, приурочений до Олімпійських ігор 2012 року, який міг би скласти конкуренцію паризькій Ейфелевій вежі. Він навіть вже знайшов спонсора проекту - сталевого магната Лакшмі Мітала, найбагатшої людини Великобританії. Мітал вкладе в монумент 15 мільйонів фунтів стерлінгів.

За попередніми даними, проекти монумента вже надійшли до журі, і до середини листопада підсумки конкурсу будуть оприлюднені. Свої варіанти запропонували такі відомі скульптори як Аніша Капур і Ентоні Гормлі. Вже відомий один з ескізів монумента, запропонований художником Полом Фрайре: 400-футова (120-метрова) споруда під назвою "Transmission" (Передача), яка підсвічуватиметься вночі та буде оснащена сонячними батареями. Монумент пропонується звести в Олімпійському парку в східному Лондоні.

Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Фото взято з сайту dailymail.co.uk

А проект-переможець монумент частиною "культурної Олімпіади", однією з важливих складових у підготовки Ігор-2012.

Ідею олімпійської споруди вже обговорюють у Великобританії. Так, художній критик Брайан Сьюел назвав майбутній пам'ятник твором "нового періоду фашистського гігантизму". Тим часом, лондонський мер вважає, що його ідея - це спроба виростити на британському ґрунті "конструкцію американського типу".

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу