Сороки проводять похоронні церемонії Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.10.2009 15:42 · Розділ: Природа

Фахівці з поведінки тварин з Університету Колорадо (США) спостерігали за зграєю сорок і прийшли до висновку, що цим птахам властиве співчуття. Як стверджує Марк Бікоф, здатність відчувати емоції сороки набули в процесі еволюції, яка збільшила їх шанси на виживання.

Такий висновок біолог зробив, спостерігаючи за ритуалом чотирьох сорок, які прощалися із загиблим родичем. Двоє з них підійшли до загиблої тварини та обережно клювали тільце, інші принесли в дзьобі оберемок трави і поклали поряд з трупом. Після публікації своїх спостережень, Бікофу почали надходити листи очевидців подібних «похоронних церемоній» у сорок і ворон.

На даний час встановити, що саме відчували птахи в момент прощання, не можливо. Проте, припускає Бікоф, сороки є одними з найбільш кмітливих птахів, і, ймовірно, вони сумували за загиблим побратимом. Сороки відомі також тим, що можуть впізнавати себе в дзеркалі.

Таким чином, серед біологів продовжилися одвічні суперечки про здатність тварин відчувати емоції. Деякі вважають, що це виняткова прерогатива людей, інші кажуть, що навіть тваринам притаманні деякі «людські» риси.

Джерело science.ru


Інші новини розділу