Новітні DVD-технології будуть розроблятися на основі будови очей ракоподібних Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.10.2009 16:10 · Розділ: Цікаві факти

Дивовижні очі величезних раків-богомолів, які мешкають в районі Великого Бар'єрного рифу, можуть стати ключем до розробки нового типу DVD-плеєрів, вважають британські вчені.

Ротоногі ракоподібні (Stomatopoda) мають найскладніші за будовою очі у всьому тваринному світі. Вони розрізняють 12 основних кольорів - в чотири рази більше, ніж люди, а також різні види світлової поляризації, тобто напрямок коливань світлової хвилі. Навіщо їм це, наука поки не має відповіді.

Співробітники Брістольського університету розробили модель ока рака-богомола і продемонстрували, як його світлочутливі клітини обертаються відносно площини поляризації світла. У сучасних DVD-та CD-плеєрах відбувається щось подібне, але ці гаджети працюють тільки з одним кольором, тоді як око ракоподібних сприймає практично весь видимий спектр - від ультрафіолетової межі до інфрачервоної.

На думку вчених, структуру очей рака-богомола, де клітинні мембрани згорнуті в трубки, можна відтворити за допомогою рідких кристалів. Неважко здогадатися, що тим самим плеєр зможе працювати з куди більшим обсягом інформації, ніж нинішні пристрої.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу