Одне з правил етикету отримало наукове пояснення Автор: Lesly · Опубліковано: 26.10.2009 10:54 · Розділ: Цікаві факти

Японські дослідники встановили, що загальноприйнята традиція поєднувати червоне вино з м’ясом, а не рибою, - це не тільки ознака гарного тону: цьому правилу вони знайшли наукове пояснення. Вчений Такаюкі Тамура (Takayuki Tamura) та його колеги з дослідницької лабораторії по розробці продукції японського виробника вин, корпорації "Mercian", виявили, що цінителі вина встановили це залізне правило внаслідок дисгармонії між смаками червоного вина та риби.

До цього часу ніхто не міг належним чином передбачити, які саме сорти вин можуть спричиняти появу рибного присмаку в роті після вживання цих двох продуктів. Заглянути за завісу таємниці вдалося Тамурі та його команді. За їхніми спостереженнями, виникнення неприємного рибного присмаку після вживання вина з рибою, пояснюється високим вмістом заліза в червоному вині та деяких інших сортах вин.

"Ми виявили взаємозв’язок між інтенсивністю рибного присмаку і загальною концентрацією заліза та його сполук у вині", - розповідають дослідники, які вивчали властивості п’янких напоїв на основі 38 марок червоного вина, 26 білих вин, двох сортів хересу та по одному сорту портвейну, мадери та ботритизованого вина.

Спочатку дослідники ретельно проаналізували компоненти всіх вин, а потім естафету було передано дегустаторам, які смакували напої з морепродуктами. "Саме вони і виявили, що вино з високим вмістом заліза провокувало виникнення більш інтенсивного рибного присмаку. Однак, було помічено, що рибний присмак суттєво зменшувався, коли ми додавали до напоїв речовину, яка зв'язує залізо", - підсумовують вчені.

За їхніми словами, результати дослідження наглядно демонструють, що залізо є ключовим фактором виникнення рибного присмаку при вживанні вин з морепродуктами, однак, це також означає, що п’янкі напої з низьким вмістом заліза чудово смакують з рибою.

Джерело: alertnet.org


Інші новини розділу