Вчені прийшли до висновку, що солона їжа нешкідлива Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.10.2009 11:18 · Розділ: Краса і здоров'я

Вже кілька десятиліть практично всі лікарі світу одноголосно закликають обмежувати кількість горезвісного NaCl в раціоні, щоб не заробити собі підвищений тиск і ще низку серцево-судинних захворювань. Але, на думку каліфорнійських вчених, наш організм сам регулює кількість споживаної солі. Професор Девід Маккерон (David McCarron) і його колеги зібрали дані по кількості солі, що з'їдається різними людьми. Виявилося, що в середньому ми вживаємо від 2700 до 4900 міліграмів NaCl на день.

Оскільки дослідженням було охоплено найрізноманітніші культури, дієтологи прийшли до висновків, що організм сам визначає "нормальні" межі споживання солі. "Солоність" організму підтримується на певному постійному рівні точно так само, як температура тіла. "Кількість споживання цієї речовини визначається мозком, і він не дозволить людині перестаратися. Тобто з'ївши пачку солоних чіпсів, приміром, через деякий час ви, не замислюючись, переходите на менш солону їжу. Так, багато з нас віддає перевагу пересоленим стравам, але це зовсім не означає, що весь цей NaCl осяде в наших тілах", - розповідає Маккерон.

Дослідники також вважають, що рекомендації Управління по контролю за продуктами та ліками (FDA) надто суворі. Управління пропонує обмежитися 2300 міліграмами солі на день, що на 14,8% менше, ніж нижня межа діапазону реального споживання. Джудіт Стерн (Judith Stern), одна з дослідників, відзначає, що законодавцям варто було б правильно розставляти пріоритети і переключитися на вирішення більш важливих проблем, таких як дитяче ожиріння, наприклад.

Проти висновків цього дослідження виступили багато фахівців. Серед них був і Майкл Джейкобсон (Michael Jacobson), голова Наукового центру захисту громадських інтересів (Center for Science in the Public Interest). Він вважає, що такі заяви роблять громадянам США ведмежу послугу.

"Смішно було б припускати, начебто людина не може знизити споживання солі, адже надлишок речовини ми отримуємо в основному з перероблених продуктів. На Землі існують племена, в яких люди з'їдають всього по 1000 міліграмів солі на добу, і нічого страшного з ними не відбувається. Та й європейські країни давно домоглися зниження вмісту солі в раціоні без якихось особливих жертв з боку громадян", - говорить він.

Джерело city-n.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.