Пинзеник звільнився. Хто наступний? Автор: Lussilda · Опубліковано: 13.02.2009 06:33 · Розділ: Політика

Міністр фінансів України Віктор Пинзеник подав у відставку. Чи здивувало це владні структури? Цю ситуацію по різному коментують представники діючих фракцій Верховної Ради.

Зокрема проурядова фракція БЮТ, на чолі з прем’єр-міністром, однозначно заявляє, що відставка Пинзеника не вплине на єдність коаліції.

«Все відбувається в повній узгодженості з партією «Реформи і порядок», із коаліцією, з усією фракцією. Немає ніяких випадковостей. Це спільне рішення, й воно абсолютно не вплине на єдність фракції», - переконує Ю.Тимошенко.

Прем`єр підкреслила, що найближчим часом буде призначено нового міністра фінансів, проте не стала називати можливого наступника В.Пинзеника.

Глава уряду нагадала, що Пинзеник не виконував функції міністра фінансів із кінця 2008 року за станом здоров`я. «Безумовно, виклики світової фінансової кризи не всі чиновники переносять. Не всі можуть працювати в екстремальних умовах. Не всі можуть адекватно реагувати на виклики. Й тому найслабкіші залишають свої бойові позиції, йдуть і займаються іншими справами», - прокоментувала прем’єр.

Проте Міністр Кабміну Петро Крупко заявив, що уряд на засіданні в четвер навіть не розглядав питання відставки Пинзеника. Він вважає, що відставка міністра фінансів є компетенцією Верховної Ради. "За процедурою, заява про відставку має бути написано на ім'я прем'єр-міністра і направлено в його апарат. Потім, залежно від рішення, глава уряду вносить відповідне подання у Верховну Раду", - пояснив П.Крупко.

В четвер ввечері з’явився коментар заступника лідера фракції БЮТ Сергія Соболєва (він же заступник голови партії «Реформи і порядок» (ПРП): «Заява голови партії «ПРП» Віктора Пинзеника про його відставку з посади міністра фінансів була зроблена з однією метою - зупинити провокації з боку опозиції і Секретаріату Президента, направлені проти уряду і Блоку Юлії Тимошенко».

При цьому Соболєв зазначає, що ПРП є і буде складовою єдиної команди БЮТ, і надалі буде підтримувати політику блоку, коаліції й уряду.

Від Секретаріату Президента в четвер на брифінгу виступив керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Роман Жуковський.

На його думку: «Ситуація, яка виникла з державним бюджетом, в першу чергу, пов'язана з тим, що були закладені нереальні макроекономічні очікування. Збереження неефективної структури видатків провокуватиме необхідність щоразу залучати додаткові джерела для фінансування таких розривів у бюджеті, доки воно не перестане бути можливим»

Передаючи позицію Глави держави, він наголосив, що ситуація з бюджетом свідчить про необхідність термінового внесення змін до цього документу. «Президент наполягає на терміновому внесенні змін до бюджету, зміні фактично бюджетної філософії: йдеться про те, що треба докорінно переписати бюджет з урахуванням тієї траєкторії розвитку економіки, яку ми зараз спостерігаємо», - підсумував Роман Жуковський.

Багато слів, і не зрозуміло – як все ж Президент ставиться до відставки керівника Мінфіну?

А ось як прокоментувала події представник Партії регіонів (ПР) Анна Герман:«Відставка Пинзеника – це абсолютно логічний крок - після скандалу з листом, після того, як Пинзеник зрозумів, що до тих, хто реально оцінює ситуацію та до прагматичних людей в уряді ніхто не прислуховується».

На думку А.Герман - після відставки Пинзеника Тимошенко зробить Мінфін «більш ручним»

Нагадаємо (хто ще не чув) - публікація 27 січня в «Економічній правді» листа В.Пинзеника до прем’єр-міністра Ю.Тимошенко, в якому він на в 24-х сторінках проаналізував "критичний розвиток економічної ситуації в Україні і держбюджет на 2009 рік" і констатував, що ситуація в державі - якнайгірша в світі, призвела до великих дискусій як в українському політикумі, так і серед «електорату». Уряд від цієї доповідної записки відхрещується, парламент коментує, а сам Віктор Михайлович зліг у здравницю поправляти здоров’я. Звідти він і написав заяву на звільнення.

В ПР відзначають, що факти, викладені у цьому листі (у разі їх достовірності) - «більш ніж переконливо свідчать, що, по-перше, на Україну очікує небувала за часів незалежності економічна катастрофа, і, по-друге, нинішній уряд та, насамперед, його очільниця, старанно приховують реальний стан справ в економіці від громадськості».

Голова ВР Володимир Литвин, схоже, був готовий до нових вакансій в уряді. Після «вотуму довіри» Тимошенко, який нещодавно висловила фракція Литвина на підтримку діючого уряду, «ротація» в Кабінеті Міністрів не здивувала спікера.

«Верховна Рада проголосує за відставку Пинзеника з посади міністра фінансів» -, прогнозує Литвин. "Якщо Пинзеник прийняв для себе тверде рішення, то цілком очевидно, що примушувати його далі імітувати роботу практично неможливо. Очевидно, таке розуміння буде в депутатського корпусу, й очевидно, міністр фінансів прийняв для себе остаточне рішення", - сказав він в інтерв'ю журналістам у четвер у Києві.

Комуністи – як завжди – комуністи. Петро Симоненко вважає, що Пинзеника «взагалі не можна було допускати» до керівництва Мінфіну.

На його думку, заява Віктора Михайловича про відставку «свідчить про одне - продовжується боротьба кланів», «а Пинзеник є прихильником одного з кланів, він є прихильником політики Ющенка».

Симоненко також запевнив, що фракція КПУ не братиме участь у формуванні Кабінету міністрів України, тобто, в призначенні віце-прем'єр-міністрів і міністрів.

У той же час він зазначив, що коли до Верховної Ради України будуть внесені «якісь пропозиції на зняття з посад в уряді, то зрозуміло, що ми оцінюватимемо кожну людину окремо». «І якщо він заслуговує негативної оцінки, то обов'язково голосуватимемо за усунення від виконання обов'язків» – додав Симоненко.

Сам Віктор Пинзеник теж має свою власну думку:

«Я не вперше працюю в уряді. І завжди займав професійну позицію. Збалансований бюджет, мінімальний розмір його дефіциту, обмеження життя в борг, неемісійні джерела фінансування дефіциту – цими та іншими принципами я завжди керувався у своїй роботі.

Однак, у нинішніх умовах, професійна позиція міністра фінансів стала заручником політики. Змінити цю ситуацію міністр фінансів не може. Як і не може відмовитися від своїх професійних підходів.

В таких умовах моє подальше перебування на посаді міністра фінансів України не має сенсу».

Постскриптум:

«Країна в небезпеці. Громадяни в небезпеці.

Влада – це не нагорода. Це перш за все

відповідальність перед людьми.

Ще раз хочу наголосити – вихід з нинішньої

непростої ситуації є. Але часу майже немає.

Через місяць, два, за відсутності адекватних дій,

ситуація буде керувати країною», - цитата з листа...

Людмила Семенюк, «Погляд»

Джерела: УНІАН, "Українська правда", ЗІК, Захід.Нет, Утро.UA, Інтерфакс-Україна, Економічна Правда,


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.