Знайдено спосіб швидкої зупинки кровотечі Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.10.2009 09:52 · Розділ: Медицина

Біологи з Фонду медичних досліджень американського штату Оклахома повідомили про виявлення раніше невідомого антитіла, здатного мінімізувати втрати крові організму людини в разі будь-яких ушкоджень, наприклад у випадку різаних або колотих ран. Дослідники стверджують, що за внутрішні і зовнішні кровотечі в разі травм та погане згортання крові відповідає протеїн гістон.

Вченим вдалося знайти специфічні антитіла, здатні блокувати негативний вплив гістону. Нова технологія здатна привести дослідників до створення препаратів, що блокують кровотечі в разі серйозних травм.

Групі вчених вдалося виявити, що при розвитку сепсису (зараження крові шкідливими мікроорганізмами) у крові лабораторних мишей миттєво збільшувався вміст гістону. Пізніше точно такі ж висновки були зроблені на основі аналізу крові приматів і людей.

"У звичайних умовах цей протеїн знаходиться в ядрі клітин, в безпосередній близькості від місця розташування ДНК. Коли клітина пошкоджується, то відбувається викид гістону в кров, де цей протеїн починає руйнувати стінки судин", пишуть дослідники. Дана особливість в деяких випадках веде до неконтрольованої кровотечі і скупчення рідини в тканинах. Як тільки вчені виявили таку руйнівну особливість протеїну, то одразу ж почали шукати метод його блокування. У результаті, було виявлено раніше невідомий тип моноканальних антитіл, що здатні блокувати його.

Впливаючи на організми лабораторних мишей з діагнозом сепсису за допомогою нових антитіл, дослідники змогли зупинити токсичну дію гістонів. Найближчим часом цей метод буде випробуваний на людях. "Ми вважаємо, що ці антитіла - свого роду адаптація в процесі еволюції. Мільйони років тому, коли люди і тварини хворіли, вони не вмирали від серцевих нападів, вони вмирали від інфекційних захворювань", - говорить керівник дослідження доктор Чарльз Есмон.

Джерело podrobnosti.ua


Інші новини розділу