"Правильна" музика підвищує працездатність Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.10.2009 17:16 · Розділ: Цікаві факти

За останні 20 років Костас Карагеоргіс (Costas Karageorghis), спортивний психолог Брунельского університету, Великобританія, розробив програму дослідження для вивчення людської потреби виконувати звичну роботу під музичний акомпанемент. Вчений намагався зрозуміти, наскільки хорошим помічником можна її вважати. Крім того, Карагеоргіс виступив ініціатором створення марафону в Лондоні, під час якого намагався знайти ідеальну музику для виконання фізичних вправ на основі вивчення реакції людини на ритм.

Згідно з дослідженням, існує чотири фактори, які впливають на мотиваційні якості мелодії: відповідний ритм, музичність, культурний вплив і асоціації. Вибір правильної музики може мати кілька переваг. Так, синхронізація ударів за хвилину зі швидкістю виконання вправ збільшує їх ефективність. Недавнє дослідження показало, що людям, які робили щось в такт музиці, треба було на 7% менше кисню, ніж тим, хто нічого не слухав. Музика може також допомогти блокувати "голосок" у вашому мозку, який говорить, що ви вже втомилися і пора закінчувати.

А вчені з Університету Джона Мура (Ліверпуль) у своїх дослідженнях оцінювали вплив темпу музики дещо іншим методом. Замість того, щоб включати різні мелодії в різному темпі, вони попросили добровольців крутити педалі під одну і ту ж пісню. Експеримент повторювали тричі. Однак, учасники не знали, що спочатку музичний твір відтворювався у нормальному режимі, а потім швидкість збільшувалася або зменшувалася на 10%. Такі незначні зміни практично непомітні, але як виявилося, вони впливають на ефективність виконання вправ.

Прискорення музичної програми збільшило відстань, пройдену за одиницю часу, силу і темп крутіння педалей на 2,1%, 3,5% і 0,7% відповідно. Уповільнення програми призводило до падіння ефективності роботи на 3,8%, 9,8% і 5,9%. Дослідники прийшли до висновку, що ми збільшуємо або зменшуємо наші зусилля і темпи роботи в залежності від темпу музики, яку слухаємо.

Таким чином, при правильному підході до вибору музики, мозок і тіло людини будуть у повній гармонії.

Джерело city-n.ru


Інші новини розділу