На Дніпропетровщині буде побудований найбільший єврейський центр Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.10.2009 09:47 · Розділ: Культура

Будівництво найбільшого в світі єврейського багатофункціонального центру «Менора» у Дніпропетровську завершиться у вересні 2011 року. Про це повідомив головний рабин Дніпропетровська та Дніпропетровської області, Шмуель Камінецький.

«Такої синагоги, як у Дніпропетровську, немає в жодному місті світу. Ми дали архітектору повну свободу дій, а будівництво найбільшого єврейського центру довірили автору проекту, Олександру Соріну. «Менора» з'явиться на вул. Шолом-Алейхема у вересні 2011 року», - сказав Камінецький.

Це буде найбільший єврейський багатофункціональний центр. Фінансування будівництва здійснюється президентом Дніпропетровської єврейської громади, Геннадієм Боголюбовим і президентом Об'єднаної єврейської общини України, членом Опікунської ради Дніпропетровської єврейської громади, Ігорем Коломойським.

Будівля складатиметься з семи веж, що символічно представлятимуть собою подобу храмового семисвічника. На перших двох поверхах будуть розташовані магазини, кафе, в тому числі інтернет-кафе та інші заклади для жителів і гостей міста. У комплексі передбачено два ресторани, супермаркет і багато іншого. У першій вежі з боку вулиці Шолом-Алейхема, а також частково в другій та третій будуть розташовуватися в основному музейні приміщення. Дві вежі з боку вулиці Дем'яна Бєдного будуть відведені під готель і апартаменти для педагогів і викладачів.

Загальна площа всього комплексу перевищуватиме 42 тис. кв. м. Розробник концепції «Менори» і керівник будівництва - Геннадій Аксельрод. Автор проекту, як уже зазначалося, - Олександр Сорін.

Джерело new-most.info


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?