Представлено перші результати розкопок стародавнього міста Павлопетрі Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.10.2009 13:44 · Розділ: Цікаві факти

Міжнародна група вчених представила перші результати розкопок найдавнішого з виявлених археологами затопленого міста. Павлопетрі на 2-3 тисячі років старше затоплених міст, вивчених археологією на даний момент.

Місто було відкрите в 1967 році британським археологом Ніком Флеммінгом в декількох сотнях метрах від узбережжя Лаконії - області на півдні Греції. Городище було надійно захищене від небажаного втручання пізніших поселенців водою, а від ерозії його врятував підводний гірський хребет, так що в руки вчених потрапили практично недоторкані руїни, - а це унікальний випадок. Розкопки почалися лише в минулому році, коли в розпорядженні вчених з'явилася необхідна техніка.

Дослідження, які ведуть Ноттінгемський університет (Великобританія) та Міністерство культури Греції, триватимуть ще чотири роки. Перші знахідки неолітичної кераміки та останків кораблів свідчать про те, що місто було великим середземноморським портом вже в III тисячолітті до н. е. Більш ніж на тисячу років раніше, ніж вважалося. Можливо, воно виникло на місці якогось стародавнього поселення. Площа міста складає близько 100 тисяч квадратних метрів.

В доелліністичній історії Греції, з цілком зрозумілих причин, є чимало білих плям. Дослідники сподіваються, що тут їх чекає багато цікавих сюрпризів та відкриттів.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу