У сузір'ї Пегаса виявлено елементи життя Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.10.2009 10:50 · Розділ: Наука

Астрономи знайшли за межами Сонячної системи вже другу планету, на якій є "базові елементи життя" - метан, вода і вуглекислота. Газовий гігант HD 209458b розташований в сузір'ї Пегаса, на відстані 150 світлових років від Землі. Він на 30% легший за Юпітер і обертається дуже близько від схожої на Сонце зірки, повідомляє Лабораторія реактивного руху NASA.

Екзопланета HD 209458b була відкрита ще в 1999 році, а тепер телескопи "Хаббл" (Hubble) і "Спітцер" (Spitzer) виявили на ній молекули "базових елементів життя". Планета точно ненаселена, оскільки не має твердої поверхні, а через близькість до світила температура там може складати тисячі градусів.

Так мала б виглядати планета HD 209458b. Фото з сайту nasa.gov
Так мала б виглядати планета HD 209458b. Фото з сайту nasa.gov

"Це друга планета поза нашою Сонячною системою, де була знайдена вода, метан та двоокис вуглецю, які відіграють дуже важливу роль у біологічних процесах, - пояснив вчений з NASA, Марк Суейн. - Виявлення органічних молекул на двох екзопланетах збільшує ймовірність, що будуть знайдені планети, де ці молекули можуть бути пов'язані з життям. Ми можемо виявляти молекули, які є головними для біологічних процесів", - зазначив Суейн.

Зараз астрономам відомо близько 400 планет за межами Сонячної системи, але поки що це в основному газові гіганти, де життя існувати не може. Нещодавно вчені повідомили про виявлення першої кам'янистої екзопланети, яка по щільності нагадує Землю. Однак там життя існувати не може: планета обертається дуже близько від зірки і покрита розпеченою лавою. Тим не менш, в галактиці напевно є мільярди планет, подібних до Землі, вважають оптимістично налаштовані дослідники.

Серед екзопланет знайдеться чимало таких, де можуть існувати бактерії, заявив американський астроном, Алан Бос з Наукового інституту Карнегі. Якщо планета з помірною температурою і водою існує 5-10 млрд. років, життя там неодмінно розвинеться, висловив впевненість доктор Бос. Проблема в тому, що за допомогою сучасних телескопів неможливо розгледіти планети, подібні до Землі - вони занадто малі.

Джерело topnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.