Австралійські черепахи віддають перевагу міському життю Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.10.2009 10:36 · Розділ: Природа

Черепахам краще живеться в місті, ніж в умовах дикої природи. До такого висновку прийшли співробітники Університету Канберри (Австралія). Вчені закріпили на черепах мініатюрні радіопередавачі і протягом року відстежували їхні переміщення.

Дослідження показало, що східні довгошиї черепахи Chelodina longicollis, які живуть у приміських районах Австралії, мають більші ареали проживання і краще переносять періоди засухи. Крім того, «міські» плазуни швидше ростуть і краще виживають, ніж їх родичі, що живуть далеко від людей. Тепер вчені мають намір з'ясувати, як на черепах впливають часті посухи, дороги та інтенсивне містобудування.

Довгошиї черепахи населяють в основному південний схід Австралії. Ця невелика (довжина панцира не перевищує 30 см) черепаха має на диво довгу шию: разом з головою шия майже досягає довжини тулуба.

Фото взяте з сайту dkimages.com
Фото взяте з сайту dkimages.com

Плоский овальний панцир має буре забарвлення. У дикій природі Chelodina longicollis живе в річках і озерах, весь час проводить у воді, активна вдень і полює на дрібну рибу і водних безхребетних.

Місцеві жителі вважають цих черепах особливим ласощами і полюють на них, а також збирають і їдять яйця, які самки відкладають у грудні-січні.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу