Унікальний діамант може побити ціновий рекорд Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.10.2009 14:49 · Розділ: Цікаві факти

Аукціонний дім Christie's представив у Нью-Йорку, США, унікальну каблучку, що найімовірніше, стане зіркою торгів. Проведення торгів призначено на грудень цього року в Гонконзі, Китай. Перед аукціоном майбутні лоти були відправлені в турне по різних містах світу.

Унікальність виробу забезпечує 5-каратний рожевий діамант (Vivid pink), вартість якого, за попередніми оцінками, повинна скласти від 5 до 7 млн. дол. США. При цьому експерти не виключають, що камінь може побити ціновий рекорд, встановлений рожевим діамантом, проданий в 1994 році за 7,4 млн. доларів. Рожеві діаманти дуже рідкісні: вони зустрічаються з частотою 1 на 100 тис каменів.

Зірка майбутніх торгів була знайдена у Південній Африці. Крім того, на аукціоні буде представлено жовтий діамант, що значно перевершує вагою вищезгаданий - 9 каратів. Очікується, що цей камінь, оцінений приблизно в 1 млн. дол. США, також викличе жвавий інтерес.

А наприкінці вересня в музеї Вашингтона вперше був виставлений (щоправда без оправи) найбільший у світі блакитний діамант. Діамант «Надія» (Hope) важить 45,5 карата і оцінюється в 350 млн. доларів. Історія діаманта «Надія» ведеться з 1812 року, коли цей камінь був куплений підприємцем Даніелем Еліазоном (Daniel Eliason) для англійського банкіра Генрі Філіпа Хоупа (Henry Philip Hope ). У XX столітті камінь опинився у США і був подарований Смітсонівському інституту компанією Harry Winston Inc.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу