Біле вино завдає шкоди зубам Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.10.2009 15:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідники одного з університетів Німеччини прийшли до висновку, що біле вино здатне зруйнувати зубну емаль набагато сильніше за червоне. І справа тут не в часі та місці збору винограду, з якого воно виготовляється і навіть не в алкоголі, а в активній кислотності, притаманній цьому напою, а також в тривалості контакту з емаллю.

При цьому, за словами дослідників, вживання одночасно вина та сиру може значно пом'якшити негативний ефект внаслідок великого вмісту кальцію в продукті. Проте, саме кальцій піддається найбільшій атаці з боку природних кислот, що містяться в напої у великій кількості.

У ході лабораторних дослідів вчені опускали зуби дорослої людини в посудину з білим вином на цілий день. При цьому зубна емаль, що складається з кальцію та інших мінеральних речовин, досить сильно розчинилась, а велику кількість її складових було зруйновано.

Найбільш нешкідливими для зубів, на думку фахівців, були визнані вина "Rioja" і "Pinot noir". А найбільш негативний вплив на емаль здійснює сорт вина під назвою Рислінг, оскільки рівень pH в ньому найнижчий. Зберегти здоров'я зубів не вдасться навіть, якщо любитель світлого напою почистить зуби відразу після його вживання, адже шкідливий ефект накопичується роками. Крім того, інтенсивна робота зубною щіткою може ще більше пошкодити розм'якшену кислотами емаль.

"Традиційна дегустація різних сортів сирів разом з білим вином несподівано отримала наукове обґрунтування. Тільки ця звичка допоможе зберегти гурманам здоров'я зубів, адже сир здатний нейтралізувати удар, який наносять винні кислоти", - відзначив один з дослідників.

А от вживання полуниці або змішування ігристих вин з соками кислих фруктів лише підсилить шкідливий вплив напою, оскільки в цьому випадку кількість кислот буде збільшено. "Я можу дати всім любителям вин дуже просту пораду: після вживання напою не поспішайте чистити зуби. Нехай пройде трохи часу, перш ніж ви візьмете в руки щітку. Постарайтеся почекати хоча б 30 хвилин", - підкреслив інший вчений.

Подібних висновків дійшли науковці з Державної німецької асоціації фармацевтів (Federal German Association of Apothecaries), вивчаючи вплив соків-фреш на зубну емаль. Детальніше про це можна прочитати тут.

Джерело dni.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.