Японці вивели натуральні троянди з синім відтінком Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.10.2009 12:36 · Розділ: Цікаві факти

Японія стане першою країною світу, де в продаж надійдуть натуральні троянди з синюватим відтінком. Японська компанія Suntory оголосила, що троянди, робота над виведенням яких почалася 20 років тому, з'являться в магазинах в листопаді 2009 року. Новий сорт, який отримав назву «Оплески», вже схвалений японської урядовою комісією з біологічної безпеки.

Фото взято з сайту news.xinhuanet.com
Фото взято з сайту news.xinhuanet.com

Як очікується, одна така троянда буде коштувати дві-три тисячі єн (22-33 долара). Це приблизно в 10 разів дорожче, ніж квітка звичайного забарвлення.

У природі синіх троянд не існує, тому що в них відсутній ген, відповідальний за вироблення синього пігменту. У магазинах троянди блакитних відтінків нерідко продаються, проте всі вони "зроблені" з білих троянд за допомогою барвника.

Вивести натуральні сині троянди намагалися вчені багатьох країн світу, але перших успіхів у цьому напрямку в 2004 році досягла група японських і австралійських вчених. Вони з'ясували, що троянди синього кольору можна отримати, ввівши у квіти ген братків.

У 2004 році повідомлялося також, що метод вирощування синіх троянд вдалося знайти американським вченим. ЗМІ повідомляли, що незвичайні троянди надійдуть у США в продаж уже через рік. Однак цей прогноз не справдився.

Джерело proua.com


Інші новини розділу