В Мексиці відкриється підводний музей Автор: Lesly · Опубліковано: 21.10.2009 11:05 · Розділ: Цікаві факти

Відвідувачам мексиканського курортного міста Канкун доведеться вдягати акваланги, якщо вони виявлять бажання оглянути експонати музею, що вже в листопаді розпочне свою роботу. Адже, тільки пірнувши у води Карибського моря, де і розгорнеться виставка Мексиканського підводного музею скульптур (Mexico's Subaquatic Sculpture Museum), – найбільшого музею підводного світу, - сміливці зможуть на власні очі побачити моторошні рукотворні фігури.

Найближчим часом перші 400 скульптур будуть опущені на морське дно поблизу півострова Юкатан. Метою цього проекту є аж ніяк не приваблення туристів, а скоріше їх відлякування. Річ в тім, що на даний час основною принадою для любителів дайвінгу в цьому регіоні є коралові рифи Національного парку Західного узбережжя (West Coast National Park). Щороку сюди з’їжджається близько 300 тис. туристів, що стало причиною руйнування цих природних колоній. Саме тому місцева влада вирішила створити альтернативне "місце паломництва" і тим самим зберегти рифи.

<strong>Це коло з людських фігурок є однією з численних скульптур створених Джейсоном де Кайресом Тейлором для підводного музею в Гренаді. Подібні шедеври будуть розміщені поблизу Канкуну.</strong> Фото взяте з сайту dailymail.co.uk
Це коло з людських фігурок є однією з численних скульптур створених Джейсоном де Кайресом Тейлором для підводного музею в Гренаді. Подібні шедеври будуть розміщені поблизу Канкуну. Фото взяте з сайту dailymail.co.uk

Скульптури будуть виготовлені з рН-нейтрального цементу, що зробить можливим заселення цих мовчазних спостерігачів коралами. Внаслідок розростання коралових колоній, їх вигляд постійно змінюватиметься.

Хайме Гонсалес (Jaime Gonzalez), директор Національного парку Західного узбережжя, розповів : "Плаваючи поблизу коралових рифів, недосвідчені драйвери зачіпали їх своїм спорядженням. А до того, як цей регіон було оголошено охоронною територією, туристи навіть лазили по рифах та ходили по їхніх вершинах, не задумуючись, що цим самим вони їх руйнують.

Гонсалес впевнений, що відкриття музею сприятиме відновленню природних екосистем Національного парку, адже тепер туристи стікатимуться саме до рукотворних скульптур.

Керувати проектом по збереженню коралів буде відомий художник Джейсон де Кайрес Тейлор (Jason de Caires Taylor), який прославився, створивши перший парк підводних скульптур у Гренаді (Вест-Індія).

Сам художник описує майбутню експозицію так: "Тут будуть представлені скульптури різних напрямків та епох, від сучасного мистецтва до робіт в стилі культури Майя. Всі вони з часом будуть заселені коралами. А заключний експонат називатиметься : La Evolución Silenciosa (Мовчазна еволюція).

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу