Найбезглуздіші досліди та експерименти Автор: Lussilda · Опубліковано: 11.02.2009 23:15 · Розділ: Нові технології

Найбезглуздішим науковим дослідженням, як відомо, вручають Шнобелівські премії. Наприклад, в 2008 р. Шнобелівську премію миру одержала Швейцарська федеральна комісія з етики в біології, що відстоювала думку, що "у рослин є гідність". Проте відкриття багатьох шнобелівських лауреатів не можна назвати провальними; принаймні вони доводили свої дослідження до кінця. Сайт Offtop склав рейтинг десяти найнебезпечніших і найбезглуздіших наукових експериментів за всі часи.

10 місце: Вчені з Університету Лоранда Етвеша в Будапешті вирішили з'ясувати, чи приймуть собаки у свій "колектив" робота - собаку AІBO. Результатом експерименту стала наукова публікація, суть якої зводилася до одного: собаки робота не приймають.

9 місце: Невролог Хосе Дельгадо з Єльського університету вживив дистанційно керовані електроди в мозок бика щоб довести, що основи соціальної поведінки криються в електриці. На ринзі "модифікований" бик кинувся на вченого, але після натискання кнопки миттєво втратив до нього інтерес.

8 місце: Психолог Джеймс Вікарі в 1960- х проводив серйозний порівняльний аналіз психологічного стану жінки, що народжує, і жінки, що випікає торт.

7 місце: Однак Вікарі увійшов в історію завдяки експерименту з 25- м кадром: вчений стверджував, що показував 25- м кадром у кінотеатрах повідомлення "Пий Кока-колу" і "Голодний? З’їж попкорн", і це призвело до росту продажу напоїв і попкорну в холі кінотеатру. Пізніше сам експериментатор зізнався, що просто видумав цей дослід.

6 місце: Експеримент професора зі студентами, що гралися у в'язницю, закінчився серйозними психічними розладами в студентів і серйозними проблемами із законом у викладача.

5 місце: Експеримент з відключення всіх почуттів за допомогою плавання у воді в повній темряві й тиші, закінчився галюцинаціями в експериментатора Джеймса Лілі.

4 місце: Учасників досліджень, хворих на нежить, змушували цілими днями ходити в мокрих шкарпетках і сидіти після гарячого душу в холодному приміщенні. Результат: нежить не має нічого спільного з низькими температурами й мокрими ногами.

3 місце: Піонер з досліджень сну Натанієл Клейтман і його студент протягом місяця жили в режимі 28- годинного дня. Дев'ять годин в них йшло на сон, десять на роботу й дев'ять годин вільного часу. Учений дослід витримав. Студент - ні.

2 місце: Протягом радянського експерименту з моделювання невагомості, який був початий в січні 1986 року, 11 людей провели в ліжку 370 днів. Платою за участь став автомобіль.

1 місце: В 1970 році на конференції, що проходила в Медичній школі Каліфорнійського університету, відбулася доповідь якогось Майрона Фокса, під назвою "Математична теорія ігор і її застосування до навчання лікарів - терапевтів". Доповідь мала величезний успіх. Особливістю ж виступу було те, що доповідач був актором, який нічого не розумів у темі доповіді, а сама доповідь містила велику кількість безглуздих і суперечливих тверджень.

Додамо, що перше місце з Майроном Фоксом міг би розділити ексцентричний російський музикант Сергій Курьохін, який в 1980- х роках виступав з "науковими" доповідями, у яких авторитетно викладав свої дослідження про поведінку брому й про те, що Ленін - гриб.

За матеріалами NEWSru.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.