Інтернет - дієвий метод профілактики слабоумства Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.10.2009 14:44 · Розділ: Наука

Американські вчені з'ясували, що Інтернет стимулює мозкову діяльність людей похилого віку, здатний уповільнити і навіть повернути розвиток вікових змін (які можуть призвести до недоумства) назад. Більш того, співробітники Каліфорнійського університету, що в Лос-Анжелесі, шляхом сканування мозку виявили, що Інтернет - більш сильний стимулятор, ніж книги, причому позитивний ефект зберігається тривалий час після вимкнення комп'ютера.

"У людей похилого віку з мінімальним досвідом спілкування з Інтернетом навіть коротка "прогулянка" всесвітньою мережею може змінити структуру мозку і покращити його діяльність", - говорить один з авторів дослідження, Гері Смол.

В експерименті, проведеному дослідниками, взяли участь 24 людини у віці від 55 до 78 років. Половина волонтерів були досвідченими інтернет-користувачами, інші з Мережею були практично не знайомі. Їх попросили пошукати що-небудь у всесвітній павутині, поки вчені будуть спостерігати за тим, які ділянки мозку більш активні в цей момент. Після цього добровольців відправили додому, де вони повинні були протягом двох тижнів через день віддавати Інтернету не менше години на добу. Потім їх знову посадили за комп'ютери і підключили до томографа.

Науковці звернули увагу на те, що зміни в мозку почалися відразу ж і торкнулися областей, які відповідають за мову, читання, пам'ять та зір. На час другої перевірки активізувалися лобові звивини, які контролюють короткочасну пам'ять та прийняття рішень.

Результати дослідження дозволяють рекомендувати використання Інтернету як найпростішого та дієвого методу профілактики деменції у літніх людей. Фахівці вважають, що веб-серфінг більш ефективний, ніж читання, оскільки в Мережі люди повинні виконувати декілька завдань одночасно, вишукуючи потрібні графічні та вербальні деталі, оцінюючи та запам'ятовуючи необхідну інформацію.

Джерело timesonline.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.