Африканським слонам загрожує вимирання Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.10.2009 14:01 · Розділ: Природа

Африканські слони можуть зникнути вже через п'ятнадцять років через незаконну торгівлю їхнім м’ясом. Сьогодні популяція цих тварин нараховує 600 тис. особин, але вона щорічно скорочується на 38 тис. Тим часом, нелегальна торгівля процвітає: у 2006 році з кораблів, що належать Тайваню та Японії, було конфісковано 11 метричних тон цього продукту. Фахівці з Міжнародного фонду захисту тварин (International Fund for Animal Welfare) вважають, що врятувати популяцію африканських слонів від вимирання можна, тільки якщо вжити негайних і радикальних заходів, щоб зупинити діяльність браконьєрів.

Офіційно торгівля слонами була заборонена 20 років тому. Однак заборона діє тільки на папері, а незаконний бізнес процвітає, наслідком чого є різке зменшення чисельності слонів. Так, у Національному парку Zakouma в Чаді в 2005 році налічувалося 3 тис. 885 слонів, але до 2009 року їх поголів'я скоротилося до 617 особин. За цей же час браконьєри вбили одинадцять лісників.

Проте, слони - не єдині жертви браконьєрів. За останні кілька років правоохоронними органами в Індії було конфісковано 55 тис. шкур рептилій, в Еквадорі - 19 тис. плавників великооких лисячих акул, а в Азії - 23 метричні тони панголінів (ящерів).

<strong>Панголін.</strong> Фото взяте з сайту cas.bellarmine.edu
Панголін. Фото взяте з сайту cas.bellarmine.edu

Африканські та азійські слони походять від спільного предка, проте 7,6 млн. років тому почали еволюціонувати окремо. Африканські слони набагато більші своїх азіатських побратимів. Вони відомі своїми величезними звисаючими вухами, і тим, що обидві статі мають величезні бивні, у той час як у азіатських слонів великі бивні має тільки самець.

Відокремлення африканських слонів від азіатських і мамонтів та їхній подальший розвиток мав місце на території Африки, тобто в тому ж місці, де в цей же час розійшлися еволюційні шляхи людини, горили і шимпанзе. Вчені припускають, що в той період в навколишньому середовищі або кліматі могли бути якісь особливі фактори, що "спонукали" і тих і інших до подальшого розвитку.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу