За межами нашої сонячної системи виявлено нові планети Автор: Lesly · Опубліковано: 20.10.2009 11:07 · Розділ: Наука

Нещодавно дослідники зоряного неба виявили ще 32 нові планети за межами нашої сонячної системи і цим самим повторно підтвердили теорію, що у Всесвіті можуть існувати невідомі планети, де може розвиватися життя.

Цього разу, дослідники, провівши спостереження з допомогою телескопів Європейської організації з астрономічних досліджень в Південній півкулі (ESO), не можуть похвалитися, що виявили планету, яка відповідала б розмірам Землі, не було помічено таких планет, де ймовірно є життя чи навіть незвичайних небесних тіл. Однак тепер, завдяки старанням науковців, нам відомо вже більше 400 планет, що розміщуються за межами нашої сонячної системи.

Більшість з віддалених небесних тіл досягають розмірів Юпітера, а деякі навіть більші. Так, наприклад одне з нововідкритих небесних тіл в п'ятеро перевищує масу Землі, а одна була в стільки ж разів більшою ніж Юпітер.

Як повідомив один з дослідників, астроном Стефан Удрі (Stephane Udry) з Женевського університету, результати спостережень підтверджують, що теорія утворення планет всюди працює однаково, особливо це помітно, коли вивчаєш певні типи зірок. Удрі цілком впевнений, що планети подібні на нашу можуть існувати в різних галактиках. За його словами "природа не любить пустоти. Якщо десь є місце для планети, вона там буде".

Що астрономів вразило найбільше, так це факт, що близько половини зірок входять до складу зоряних систем: довкола них обертаються планети. А це набагато більше, ніж дозволяла припускати теорія планетоутворення. Причому, дві з кожних чотирьох планет були досить близькі до розміру Землі, додав Хав'єр Бонфілс (Xavier Bonfils), астроном з Обсерваторії Гренобля (Grenoble Observatory) у Франції.

Загалом, ці відкриття були здійснені з допомогою високоточного спектрографа High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher, що здатен виявляти незначні відхилення в русі зірки, які можуть бути спричинені гравітаційною дією планети на зірку.

На жаль зображень цих планет немає.

Джерело: current.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.