По ноутбук до школи? Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.10.2009 11:15 · Розділ: Освіта

Уругвай став першою країною світу, де кожен учень молодших класів отримав безкоштовний ноутбук. Проект із забезпечення учнів Linux-лептопами, який стартував в країні в 2007 році, обійшовся Уругваю менш ніж у 5 відсотків річного освітнього бюджету.

Роздача уругвайським школярам безкоштовних ноутбуків - частина міжнародного проекту "One Laptop Per Child" ( "Один ноутбук кожній дитині"). Проект OLPC, ініціатором якого виступив Ніколас Негропонте (Nicholas Negroponte), покликаний забезпечити кожного школяра в усьому світі найдешевшим ноутбуком. Ініціативу підтримали такі компанії, як AMD, eBay, Google, Marvell, News Corporation і Red Hat.

За два роки реалізації програми в Уругваї ноутбуки отримали 362 тисячі учнів і 18 тисяч вчителів. Близько 70 відсотків дітей, що отримали безкоштовний лептоп, до цього не мали вдома комп'ютера. Кожен ноутбук обійшовся уругвайським владі в 260 доларів США, включаючи навчання вчителів і доступ в Інтернет, а річне обслуговування коштує 21 долар.

Спеціально розроблений для проекту OLPC ноутбук XO-1 відрізняється низкою інновацій, таких як дисплей зі світлодіодним підсвічуванням і можливістю роботи в чорно-білому режимі. XO-1 оснащений 433-мегагерцовим процесором AMD Geode, 256 мегабайтами оперативної пам'яті і гігабайтним чіпом флеш-пам'яті замість жорсткого диска. Комп'ютер працює під управлінням спрощеної версії операційної системи Fedora, розробленої на ядрі Linux, з графічним інтерфейсом Sugar.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.