Виявлено найдавніше зображення годинника Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.10.2009 10:30 · Розділ: Цікаві факти

Співробітники лондонського Наукового музею вважають, що їм вдалося знайти найдавнішу картину із зображенням годинника.

Це портрет чоловіка, написаний Мазо та Сан-Фріано близько 1560 року. Мистецтвознавці вважають, що на полотні зображений Козімо I де Медичі, герцог Флоренції. В руках він тримає золотий хронометр.

Фото взято з сайту compulenta.ru
Фото взято з сайту compulenta.ru

Своїми припущеннями вчені поділилися з фахівцям з мистецтва Ренесансу галереї Уффіці у Флоренції (Італія). Перший годинник з'явився на самому початку XVI століття в Німеччині. Хронометр в руках герцога, на думку дослідників, міг бути виготовлений як раз на півдні цієї країни. «Козімо був покровителем науки і техніки, тому цілком імовірно, що він мав годинник і привід пишатися ним, - каже куратор Наукового музею, Роб Скітмор. - Картина демонструє собою злиття науки та мистецтва, особливо актуальне в наші дні».

Полотно було придбано музеєм у приватної особи 33 роки тому і з того часу зберігалося в музейних фондах. Тепер картину можна побачити на експозиції повністю присвяченій годинникам та хронометрам "Measuring Time" (Вимірюючи час). Те, що тут зображено саме представника роду Медичі, доводить печатка з гербом цього роду на зворотному боці картини.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу