Розроблено технологію, яка забороняє проїзд на червоний Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.10.2009 17:41 · Розділ: Нові технології

Mercedes-Benz розробляє систему Smart Stop, яка налагоджує "спілкування" між автомобілем і оснащеними світлофорами перехрестями. Призначення нової бездротової системи безпеки - забезпечувати автоматичну зупинку автомобіля на червоне світло, якщо водій з якоїсь причини не натискає на гальма вчасно.

За словами Гордона Переді з проектно-конструкторського підрозділу Mercedes-Benz, технологія дозволяє транспортним засобам "розмовляти" з "розумними" перехрестями. При цьому дисплей інтегрованої навігаційної системи відображає інформацію про це "спілкування". Зокрема, це інформація про натискання педалей гальма та акселератора, швидкості руху автомобіля, відстані до перетину доріг.

На презентації робочої версії системи камера, що входить до Smart Stop, розташовувалася в салоні, у правому верхньому куті вітрового скла. При стрімкому наближенні до перехрестя між схематичними зображеннями автомобіля та світлофора на дисплеї вівся зворотній відлік метрів до перетину доріг для додаткового попередження водія про те, що незабаром на шляху буде перехрестя. Крім того, на екрані було присутнє велике зображення світлофора з палаючим червоним світлом.

За 50 м до перехрестя на екрані з'являвся жовтий значок з написом про те, що незабаром необхідно буде зупинитися. Після 40 м він змінювався зображенням знаку «Рух без зупинки заборонено». І нарешті, за 30 м до в'їзду на перехрестя на дисплеї спалахував червоний напис Automatic Stop, включався звуковий сигнал, і автомобіль самостійно гальмував до повної зупинки.

Хоча все це виглядало дуже ефектно, в Mercedes-Benz вже замислюються над тим, що, запобігаючи аварійній ситуації на перехресті, Smart Stop може одночасно спровокувати наїзд ззаду на автомобіль з такою системою. Саме тому автовиробник виступає за те, щоб таким чином могли "спілкуватися" між собою і машини.

Зрозуміло, для втілення таких ініціатив потрібно не тільки загальна модернізація стандартів комунікації та інфраструктури, вироблення загальноприйнятих технологічних стандартів, але й співробітництво урядів різних країн. Незважаючи на ці труднощі, в Mercedes-Benz сподіваються, що Smart Stop має шанси поповнити список сучасних систем безпеки в найближчому майбутньому. Зокрема, Гордон Переді повідомив, що система може почати впроваджуватися вже через п'ять років.

Джерело rbcdaily.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.