Архітектор Річард Роджерс здобув другу премію Стерлінга Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.10.2009 15:28 · Розділ: Культура

Бюро лорда Річарда Роджерса, британського лауреата Прітцкерівської премії, одного з творців паризького Центру Помпіду, виграло престижну нагороду - премію Стерлінга, що присуджується за кращу британську будівлю року. Роджерс та його колеги не так давно - у 2006 році - вже удостоювалися цієї нагороди, яка присуджується Королівським інститутом британських архітекторів (RIBA).

У 2009 році лорд Роджерс був нагороджений за лондонську будівлю благодійного центру допомоги онкологічним хворим Maggie's Centre. Засновники мережі Maggie's Centres вже не в перше звертаються до іменитих архітекторів: так, в шотландському місті Данді такий центр побудував Френк Гері, а в області Файф - Заха Хадід.

Попередня премія Стерлінга дісталася Роджерсу за новий термінал мадридського аеропорту "Барахас". У Лондоні бюро лорда Роджерса побудувало п'ятий термінал аеропорту "Хітроу", вежу страхової компанії Lloyd's of London, арену О2, відому також як "Купол тисячоліття".

Премія Стерлінга, названа на честь відомого британського архітектора Джеймса Стерлінга (1926-1992), присуджується за спорудження найбільш важливої для розвитку архітектури споруди за минулий рік. Лауреат отримує винагороду в розмірі 20 тис. фунтів стерлінгів.

Джерело timesonline.co.uk


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?