Організм людини не встигає пристосовуватися до змін навколишнього середовища Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.10.2009 17:15 · Розділ: Медицина

У Берліні завершився Всесвітній медичний конгрес, вперше присвячений так званій еволюційній (або дарвіністскій) медицині. За словами одного з піонерів нового підходу, Рендолфа Несса з Мічиганського університету (США), лікарям пора зрозуміти, що людина не машина, зібрана інженерами, а результат еволюції з величезною кількістю недоліків, які роблять організм надзвичайно вразливим.

Наприклад, еволюційна медицина пояснює сучасні епідемії астми та ожиріння тим, що тіло не встигає пристосуватися до швидких змін навколишнього середовища. А ці зміни у свою чергу можуть бути викликані зусиллями спрямованими на запобігання інших захворювань. В одній з доповідей прозвучало припущення про те, що астма, алергія і різні аутоімунні захворювання є результатом розповсюдження високих стандартів гігієни. У бідних країнах, де люди продовжують страждати від паразитів, подібні недуги зустрічаються рідше, ніж у "стерильному" суспільстві.

Що стосується ожиріння, то поширення цього захворювання на Заході, на думку Вільяма Леонарда з Північно-Західного університету (США), викликане не лише вживанням жирної і калорійної їжі. Це результат нездатності організму швидко еволюціонувати і пристосуватися до того, що кількість і якість їжі зростає, а кількість енергії, необхідної для її добування, неухильно зменшується.

Ден Стейн з Кейптаунського університету (ПАР) представив на конференції результати вивчення тривоги і депресії. За його словами, медики почали забувати, що це нормальна захисна реакція організму. Кидатися лікувати людину, яка перенесла важку втрату або дивом вижила у жахливій катастрофі, не варто, тому що це може завдати її психіці ще більше шкоди.

Всього в роботі конгресу взяли участь 700 вчених з 60 країн.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу