Колір тканини визначає ступінь захисту від сонця Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.10.2009 12:19 · Розділ: Цікаві факти

Дослідники з Політехнічного університету Каталонії (Universidad Politécnica de Cataluña) поставили собі за ціль встановити чи колір тканини здатен впливати на рівень захисту від шкідливого сонячного випромінювання. Результати їх дослідження виявилися не тільки несподіваними, але і корисними.

Раніше вченим було мало що відомо про те, як колір взаємодіє з іншими факторами захисту від ультрафіолетового випромінювання. Тканина сама по собі відсіває частину шкідливих променів, крім того, її часто покривають спеціальними речовинами, але чи впливає на блокуючі властивості колір матеріалу? І якщо так, то наскільки?

Ліквідувати білі плями в знаннях взялися іспанські вчені під керівництвом Ассенсьйона Ріви (Ascensión Riva). Спочатку дослідники побудували комп'ютерні моделі, які передбачили рівень УФ-захисту, що створюється трьома барвниками для тканини (червоним, синім і жовтим). Потім вони пофарбували ними тканини з бавовни. При цьому вчені створили цілу гаму відтінків різної інтенсивності. Наступним кроком стало визначення абсорбуючих властивостей матеріалів.

З'ясувалося, що більш темні та інтенсивно пофарбовані тканини володіли найбільшою здатністю до поглинання ультрафіолетового випромінювання. При цьому немало залежить і від самого кольору: синій матеріал захищав від шкідливих променів найкраще, а жовтий - найгірше.

Тепер Ріва радить виробникам одягу і парасольок звертати увагу на те, в який колір вони фарбують свої вироби.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу