Хвороб мандрівників можна уникнути Автор: Lesly · Опубліковано: 16.10.2009 14:08 · Розділ: Медицина

Подорожі, що тривають більше 6 місяців, можуть таїти в собі загрози для здоров’я, зазвичай не характерні для мандрівників, які обмежуються короткотривалими поїздками, запевняють дослідники. Серед найбільш актуальних проблем туристів, науковці називають психологічні ускладнення та хвороби, викликані паразитами.

Як зазначає доктор Лінь Чень (Dr. Lin H. Chen) з госпіталю Маунт Оберн, що в Кембриджі, штат Массачусетс (США), порівнянню типів та причин захворювання у мандрівників на основі тривалості поїздки, увага фактично не приділяється.

Тому Чень спільно з місцевою епідеміологічною службою провели дослідження, в ході якого вивчили дані про хворих мандрівників за період від 1996 до 2008 року. Загалом, було проаналізовано інформацію про 4039 мандрівників, подорож яких тривала більше 6 місяців, та 24807 чоловік, чиї мандрівки тривали менше місяця.

В результаті ретельного аналізу даних, було встановлено, що люди, які наважуються на тривалі подорожі, частіше страждають від таких недуг як депресії, хронічна втома та розлади шлунково-кишкового тракту, малярія і пост-інфекційний коліт. Більш того, вони з більшою ймовірністю хворіли на лейшманіоз (захворювання спричинене паразитом, що передається крихітними москітами та здатне залишити на тілі жертви глибокі рубці), а також інші гельмінтозні інфекції.

"Більшості інфекцій можна запобігти з допомогою вакцинації, уникнення контактів із переносниками хвороб, ґрунтом та прісною водою, а також невживання сирої води та сумнівних продуктів", - запевняють дослідники.

Чень і його колеги відзначають, що 70 % людей, які відправляються в тривалі подорожі, безпосередньо перед подорожжю проходили повне медичне обстеження. Дослідники розглядають цей факт як можливість проведення навчання, вакцинації та хіміопрофілактики малярії у майбутніх мандрівників.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу