Тимошенко за будівництво підземних парковок Автор: Lussilda · Опубліковано: 11.02.2009 18:01 · Розділ: Політика

Прем’єр-міністр вважає неприпустимою евакуацію автомобілів за відсутності майданчиків для парковки. Про це вона заявила в середу на засіданні Кабінету Міністрів.

За словами глави уряду, нині діючий порядок евакуації транспортних засобів, особливо в столиці, є неприйнятним. "Потрібно не машини конфісковувати у приватних власників, а за 17 років всі мери і, зокрема останній, який багато чого обіцяв, повинні були будувати підземні парковки, як це робиться в будь-якій столиці", - сказала Ю.Тимошенко.

На думку українського прем’єра, евакуація автомобілів за відсутності парковок є порушенням прав на приватну власність громадян. "Люди не можуть же підняти свої машини в космос, де знаходиться мер міста Києва! Їм потрібно десь паркуватися, і саме тому силова примусова евакуація за відсутності підземних паркінгів є неприпустимою. Це порушення прав власників автотранспортних засобів", - підкреслила глава уряду.

Якщо відповідне рішення буде ухвалене Кабміном, то система евакуації достеменно зміниться. Відтепер - щоб забрати автомобіль, евакуаторникам потрібні будуть свідки, «даїшники» та … фотоапарат.

Голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва (ДКРПП) Олександра Кужель розповіла про подробиці: «Під час евакуації автомобіля, який заблокував автомобільний рух, складатиметься протокол, який зобов`язані підписати представник ДАІ, евакуаторник, двоє свідків, власник евакуйованої машини, а також страховий комісар, якщо він прибув на місце евакуації».

За словами керівника ДКРПП, під час евакуації обов`язково фотографуватимуть транспортний засіб. «Оскільки є дуже багато скарг, коли евакуюють нову машину, а власник забирає її зі штрафного майданчика вже пошкодженою, а відповідальності ніхто не несе», - пояснила вона.

Окрім того, Кабінет Міністрів доручив скасувати спільні накази Міністерства внутрішніх справ і місцевих органів влади, які раніше регулювали порядок евакуації машин, припаркованих з порушенням правил.

В той же час, лідер українського уряду відзначила, що сьогодні буде розглянутий проект ухвали КМУ про внесення змін до правил дорожнього руху, який стосується відміни тимчасових реєстраційних талонів.

Нагадаємо, що якщо водій не є власником транспортного засобу, то він повинен мати при собі тимчасовий реєстраційний талон. Ці талони є обов’язковим документом, який дозволяє керувати транспортним засобом особам, які експлуатують його на підставі доручення.

Під час засідання уряду виникла словесна полеміка між Тимошенко та прихильниками збереження тимчасового реєстрталону. Опоненти прем’єр-міністра запевняли, що цей документ спрощує розшук осіб, які скоїли злочин або дорожньо-транспортну пригоду і втекли з місця події. На їх думку слід остерігатися повернення ситуації, коли господар авто міг видати генеральне доручення, власник цього доручення видати ще одне, і в результаті працівники ДАІ не могли встановити особу, котра перебувала за кермом на момент злочину.

За матеріалами РБК-Украина, УНИАН


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.