Біля берегів Шотландії помічено велику зграю китів-убивць Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.10.2009 12:59 · Розділ: Природа

Величезну зграю косаток біля берегів Шотландії відзняла знімальна група телерадіомовної корпорації Бі-бі-сі. Близько п'ятдесяти китів (Orcinus orca) плавали неподалік від рибальського судна, полюючи на макрель, яка випадала з неводів. Знімальній групі пощастило спостерігати надзвичайно злагоджену поведінку косаток: ссавці оточували судно, коли рибалки виймали невід з уловом, очікуючи на рибу, що випадала крізь отвори в сітці. Косатки також збирали дрібну і пошкоджену рибу, яка виявлялася у воді після промивання снастей.

Вперше «співробітництво» китів-вбивць з рибалками було описано в 80-х роках минулого століття. З того часу представники сімейства дельфінових вдосконалили ці навички: вчених вразило те, що вони не паразитували, тобто не претендували на улов рибалок, а полювали тільки на рибу, що випала, або застрягла в неводі. Цікаво, що при цьому косатки жодного разу не пошкодили рибальські снасті.

Косатки - найбільші м'ясоїдні дельфіни. Від інших дельфінів вони відрізняються контрастним чорно-білим забарвленням. Одна зграя може налічувати до двохсот особин. Хоча косатка - хижак з широким спектром вподобань, кожна окрема популяція має досить вузьку "харчову спеціалізацію". Так, деякі популяції Норвезького моря спеціалізуються на оселедці та щоосені мігрують слідом за нею до узбережжя Норвегії, інші в тому ж районі полюють переважно на ластоногих.

Зграя, яку спостерігала знімальна група Бі-бі-сі, відноситься до популяції, що надає перевагу макрелі та мігрує за нею з Норвезького моря до Шетланду (Шотландія), а потім до західного узбережжя Ірландії і Британії, іноді допливаючи до Португалії.

Джерело webplus.info


Інші новини розділу