Зелені насадження рятують людину від хвороб Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.10.2009 12:41 · Розділ: Медицина

Проживання поряд з озелененою територією сприятливо позначається на здоров'ї, особливо на психіці. Співробітники Медичного центру при Університеті Врійє (Нідерланди) вивчили історії хвороб 350 тисяч людей, яких сімейні лікарі спостерігали більше року. За поштовим індексом дослідники обчислювали, який відсоток площі займають зелені насадження в радіусі 1-3 км від місця проживання учасників експерименту. У середньому на озеленені території припадало 42% і 61% в радіусі 1 і 3 км відповідно. Підраховували вчені і річний рівень захворюваності 24 недугами.

Аналіз зібраних даних показав, що людина рідше страждає поширеними хворобами, якщо зелені насадження розташовані в радіусі кілометра від її будинку. Вона краще захищена від ураження коронарних судин серця, діабету, респіраторних інфекцій і астми, мігреней і запаморочення, а також інфекцій сечових шляхів.

Виняток становили лише неврози страху, інфекційні захворювання травної системи і фізичні симптоми, незрозумілі з медичної точки зору: люди рідше скаржилися на них, навіть якщо озеленені території були далеко від їхніх будинків, в радіусі трьох кілометрів.

Найбільше зелені «бояться» неврози та депресії. Річна поширеність неврозів тривоги серед тих, хто жив у районах з 10% зелених насаджень в радіусі кілометра, становила 26 випадків на тисячу осіб. Для порівняння: серед тих, хто жив у місцях, на 90% засаджених зеленню, таких виявилося лише вісімнадцять. Депресіями щорічно страждали 32 людини з тисячі тих, хто жив в забудованих районах, і 24 мешканця добре озеленених територій. Найчіткіше життя в «зелених» кварталах відбивається на дітях до 12 років: у них на 21% рідше діагностується депресія.

Дослідники зробили і два несподіваних відкриття: з'ясувалося, що велика кількість зелені не впливає на високий кров'яний тиск, і це найбільше помітно серед людей 46-65 років.

Джерело webground.su


Інші новини розділу