Знайдено священне озеро часів єгипетських фараонів Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.10.2009 11:17 · Розділ: Цікаві факти

Єгипетські археологи виявили священне озеро в руїнах храму богині неба, Мут, що розташовувався у стародавньому Танісі. Воно знаходиться під землею, на глибині 12 м. Ширина штучної водойми, вимощеної брилами вапняку, досягає 12 м, а довжина - 15 м. За словами археологів, озеро збереглося до наших днів у доброму стані. Це вже друге священне озеро, знайдене в Танісі, а перше було виявлене археологами в 1928 році.

Таніс був північною столицею стародавнього Єгипту за правління 21-ї династії фараонів, тобто більше трьох тисяч років тому. Перші безсумнівні сліди існування міста відносяться до 12-ї династії. Тут знайдено колоси Аменемха I, який заснував храм у Танісі, статуї Усертесена (Сенусерта) та інші артефакти. Місто розташовувалося на східному рукаві Нілу. Під час додекархії (період роздробленості Єгипетського царства) тут правив цар Петубаст, а за перського володарювання - князь Тахос, який займав різні жрецькі посади. Тепер на місці Танісу знаходиться рибальське село Сан, населене коптами башмурітами. Розкопки в Танісі ведуться з XIX століття.

Єгипетська богиня Мут вважалася матір'ю, дружиною і дочкою Амона, «матір'ю свого творця і дочкою свого сина», іменувалася «володаркою неба», «царицею всіх богів». Постійний епітет Мут - «володарка озера Ішру», священного озера при її храмі, збудованому Аменхотепом III на північний схід від головного Карнакського храму Амона-Ра та з'єднаною з ним алеєю сфінксів.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу