Глянцеві журнали шкідливі для жіночої психіки Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.10.2009 10:34 · Розділ: Краса і здоров'я

Самооцінка жінок з надмірною вагою різко падає, коли вони розглядають фотографії моделей в глянцевих журналах. Такі дані були отримані в результаті міжнародного дослідження, яке спільно провели фахівці з Університету Еразма (Нідерланди), Кельнського університету (Німеччина) і Університету штату Арізона (США).

Дієтологи порівняли реакцію жінок з різним індексом маси тіла на зображення моделей в журналах і помітили, що самооцінка учасниць навіть з нормальною вагою знижується, коли вони бачать фотографії фото-моделей в друкованих ЗМІ. Жінки з нормальним індексом маси тіла між 18,5 і 25 пунктами відчувають незадоволеність своєю зовнішністю, побачивши дуже худих або помірно повних моделей. У першому випадку жінкам здається, що їм далеко до такого "ідеалу" фігури, а в другому самооцінка знижується через почуття, що їхня фігура не зовсім схожа з досконалими пропорціями моделей.

Фотографії моделей мають дуже сильний вплив на самооцінку як жінок із зайвою вагою, так і жінок з нормальною масою тіла, говорять психологи. Помічено, що самооцінка худих дамочок з дефіцитом ваги навпаки завжди зростає при розгляданні фото манекенниць. Реклама і фото в журналах також торкаються харчової поведінки, підштовхуючи жінок до дієти та інтенсивних фізичних навантажень. Наприклад, повні дами менше налягали на кондитерські вироби і з більшою мірою прагнули схуднути з допомогою дієт, коли бачили в журналах фото жінок з пишними формами, а не фото струнких моделей.

Фахівці зробили висновок, що глянцеві журнали чинять негативний вплив на жіночу психіку і розвивають комплекс неповноцінності. На їхню думку, жінкам з надмірною вагою краще взагалі уникати читання жіночих журналів чи хоча б варто перегортати рекламу та статті з фотографіями моделей.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.