Японці розробили гумовий інтерфейс Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.10.2009 10:05 · Розділ: Цікаві факти

Розвиток ідеї чутливого до дотиків екрану представили на канадській виставці ACM Symposium on User Interface Software and Technology японські винахідники Хідекі Коїке (Hideki Koike) і його колеги з університету електрокомунікацій, а також Кентаро Фукуті (Kentaro Fukuchi) з японського міністерства науки і техніки (JST).

Мало кого нині здивуєш скляними і пластиковими екранами, що реагують на дотик стилуса або пальців і дозволяють управляти цифровим світом. Однак, японці вирішили, що відчувати під пальцями м'які податливі елементи управління куди приємніше, і не забарилися з втіленням своєї ідеї в життя.

Винахідники системи PhotoelasticTouch розмістили над великим горизонтальним рідкокристалічним екраном відеокамеру, яка фіксувала те, що відбувається на "столі". На поверхні дисплея можна розмістити гумові об'єкти абсолютно будь-якого розміру і форми, після чого навчити комп'ютер реагувати на дотики до цих предметів. Єдина умова: еластичні компоненти управління повинні бути прозорими. Користувачі, пересуваючи гумові об'єкти, натискаючи на них пальцями, стискаючи або скручуючи їх, отримують певний відгук у вигляді зображення на РК-дисплеї, що змінюються (ефекти можуть настроюються програмістами за бажанням замовника).

Як же все це працює? РК-панель випускає лінійно-поляризоване світло, а камера над "столом" бачить тільки еліптично-поляризовані промені. Тобто коли над екраном нічого не відбувається, камера нічого і не "спостерігає" (гумові об'єкти - прозорі і пропускають світло крізь себе).

Але як тільки людина починає викручувати і стискати еластичні елементи управління, поляризація світлових променів, що проходять через них, змінюється на еліптичну. Камера ловить "неправильне" світло, а приєднаний до неї комп'ютер інтерпретує отримані сигнали: положення, орієнтацію і силу впливу на об'єкт. У результаті на РК-екран виводиться відповідна інформація. Для демонстрації роботи новинки, її автори створили декілька "прикладів". В одному випадку на зображенні намальованого обличчя розташовується його гумова копія. Коли користувач натискає на ті чи інші частини, міняється забарвлення або вираз обличчя.

Раніше чутливі до натиснення еластичні об'єкти були обладнані спеціальними вбудованими датчиками. Однак це не тільки ускладнює систему, а й накладає певні обмеження на форму гумових елементів управління. "PhotoelasticTouch може бути використана в різних областях", - вважає Коїке. Наприклад, на її основі можливе створення тривимірної інтерактивної моделі мозку, яка стане в нагоді для навчання майбутніх хірургів. Реакція моделі на певні дії дозволила б їм краще зрозуміти, як потрібно діяти для досягнення найкращого результату. Крім того, новинка додасть реалістичності відео-іграм.

"На даний час існує лише одна значуща перешкода, яку ми поки не подолали - це розташована над екраном камера. По-перше, вона не дозволяє зробити систему більш компактною, а по-друге, руки перешкоджають вловлювати певний відсоток світлових променів, через що дані іноді до неї не доходять. Ми сподіваємося в майбутньому вмонтувати камеру в саму рідкокристалічну панель", - додає вчений.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу