Обрано кращий документальний фільм Європи Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.10.2009 14:40 · Розділ: Кіно

Європейська кіноакадемія (European Film Academy) назвала лауреата Prix ARTE - призу за кращий документальний фільм Європи. Нагороду отримав фільм швейцарця, Петера Ліхті (Peter Liechti) «Звуки комах - Записки мумії» (The Sound of Insects - Record of a Mummy). Картина представляє собою не зовсім документальний сюжет: вона побудована на романі Масахіко Сімада (Masahiko Shimada), що, в свою чергу, базується на реальних подіях.

Фільм Ліхті розповідає про 40-річного чоловіка, чиє муміфіковане тіло було знайдено в хатинці в глибокому лісі. Покійний залишив докладні записки, з яких випливає, що він добровільно заморив себе голодом, описавши весь процес на папері.

До складу журі, що вручали Prix ARTE, входили австрійський продюсер Франц Грабнер (Franz Grabner) а також два режисери-документалісти - француженка Ніно Кіртадзе (Nino Kirtadzé) і росіянин Віктор Косаківський.

«Звуки комах» отримали приз за «вміле використання мінімалізму, яке дозволило створити видатну художню історію між життям і смертю». Премію Ліхті одержить 12 грудня в Бохумі.

Джерело openspace.ru


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.