В Афганістані таліби атакували урядові будівлі Автор: Lussilda · Опубліковано: 11.02.2009 16:52 · Розділ: Події у світі

В середу в столиці Афганістану знову лунали вибухи. Терористи атакували комплекс урядових будівель в центрі Кабулу. Всього було здійснено чотири напади. Між поліцією і бойовиками почалася перестрілка. Відповідальність за теракт взяло на себе екстремістське угрупування «Талібан».

Як повідомляють в МВС Афганістану, таліби діяли скоординовано, чітко переслідуючи свої цілі. Усі терористи були озброєні та одягнені в пояси шахідів.

За даними силових структур, перші два вибухи пролунали на півночі столиці біля департаменту у справах ув’язнених. За словами свідків, метою теракту була урядова будівля, в якій розміщується тюремна адміністрація.

Один із нападників відкрив вогонь по охоронцеві біля воріт. Після того, як поліцейські відкрили вогонь у відповідь, стався вибух. Закріплений на другому терористові вибуховий заряд спрацював біля головного входу. Приміщення отримало значні пошкодження, вхід, біля якого стався вибух, повністю зруйнований.

Потім екстремісти увірвалися до будівлі Міністерства Юстиції, замкнули всіх працівників, включно з міністром. Там теж пролунав вибух.

Бій талібів з представниками силових структур в Мін’юсті тривав близько двох годин. За даними поліції, під час атаки загинули чотири смертники.

Поліція та сили безпеки Афганістану розгорнули широку операцію зі звільнення столиці від бойовиків. Під час вибухів та стрілянини в Кабулі, за останніми даними, загинули щонайменше 19 людей, десятки отримали травми. Інформація до цього часу уточнюється.

Прес-секретар талібів Забіулла Моджахед підтвердив, що вони несуть відповідальність за теракти, здійснені в середу в афганській столиці.

За інформацією джерел в силових структурах, поліція і далі проводить «зачистку» міста. Співробітники головного управління національної безпеки розшукують як мінімум ще п'ятьох терористів-смертників.

За матеріалами: «РИА Новости», «ПіК України», Gazeta.ua


Інші новини розділу