Вчені сфотографували галактику Барнарда Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.10.2009 14:16 · Розділ: Цікаві факти

Астрономи з Європейської організації з астрономічних досліджень в Південній півкулі (ESO) сфотографували карликову галактику NGC 6822, відому також як галактика Барнарда, що розташовується на відстані 1,6 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Стрільця. Галактика Барнарда лежить у так званій локальній групі галактик - невеликому скупченні (близько 30 галактик), куди входить і Чумацький Шлях. Галактики в цьому скупченні тримаються разом завдяки гравітаційній взаємодії між собою.

<strong>Галактика NGC 6822.</strong> Фото взяте з сайту www.celestiamotherlode.net
Галактика NGC 6822. Фото взяте з сайту www.celestiamotherlode.net

На нових знімках добре видно неправильну форму NGC 6822, що є результатом взаємодії з сусідами. Незважаючи на невелику кількість зірок (близько 10 мільйонів проти 400 мільярдів в Чумацькому Шляху) скупчення добре видно. Частково це пов'язано з великою кількістю молодих світил, які постійно народжуються в галактиці. Зокрема, на знімку добре видно червону пляму - це туманність, де йдуть інтенсивні процеси зореутворення.

Фото взяте з сайту www-space.arc.nasa.gov
Фото взяте з сайту www-space.arc.nasa.gov

Нові фотографії були зроблені за допомогою 2,2-метрового телескопа, встановленого в обсерваторії La Silla в Чилі. Це одна з трьох основних обсерваторій ESO. Інші дві - це Paranal і Chajnantor. Зокрема, в першій обсерваторії встановлений VLT - комплекс з восьми телескопів. А зовсім недавно ESO опублікувала знімки цієї обсерваторії.

В даний час в ESO розробляється проект великого телескопа E-ELT з діаметром дзеркала 42 метри.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу