Шоколад володіє знеболюючими властивостями Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.10.2009 13:44 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідники встановили, що шоколад володіє знеболюючими властивостями. Так, вчені зробили висновок, що споживання шоколаду зменшує больові відчуття від м'язових болів та, навіть, опіків. У той же час вони застерігають від безконтрольного вживання солодкого, тому що інші негативні ефекти цього продукту ще ніхто не скасовував.

В Університеті штату Чикаго неврологи встановили, що споживання шоколаду сприяє в організмі тварин і людей продукуванню природних знеболюючих ферментів, що впливають на мозок і здатні суттєво приглушити відчуття болю. У випадку з тваринами ситуація вийшла ще більш парадоксальною: тварини, переживаючи больові відчуття, починали вживати шоколад навіть у тому випадку, якщо в їхньому звичайному раціоні цього продукту немає.

"Швидше за все, це сильний підсвідомий рефлекс, який ніяк не пов'язаний з відчуттям голоду або апетитом", - вважає одна з дослідників, Пеггі Мейсон.

В ході проведення дослідів, вчені встановили, що після отримання "знеболюючого" у вигляді плитки або розчиненого у воді шоколаду, лабораторні миші та щури набагато повільніше реагували на тепловий вплив, якого вони дуже бояться в звичайному житті. Для підтвердження своїх припущень дослідники також дали піддослідним тваринам хінін, розчинений у воді. У цьому випадку реакція на тепло була звичайною.

На думку неврологів, дія солодкого в даному випадку проявляється не в притупленні роботи больових рецепторів, а головного мозку, що отримує сигнали від них. "Попередньо можна стверджувати, що подібне явище відбувається в результаті роботи головного мозку", - говорить Мейсон.

Джерело join.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.