2000 років тому в Китаї воювали підлітки Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.10.2009 11:12 · Розділ: Наука

Серед воїнів знаменитої теракотової армії вчені знайшли безбородих і безвусих. Це може означати, що в китайській армії більше 2000 років тому служили підлітки. «У деяких воїнів немає волосяного покриву на обличчі, а для древніх китайців вуса і борода була частиною їхньої культури. Тому можна припустити, що серед воїнів були юні хлопчики молодші 17 років», - розповів Чжун Юань (Yuan Zhongyi), хранитель Музею теракотової армії імператора Цінь Шихуанді.

За часів Цінь Шихуанді (259-210 роки до н. е.), що став першим імператором об'єднаного Китаю в 221 році до н. е., борода і вуса були символом певного статусу. А безбороді чоловіки вважалися ізгоями суспільства. Бороди та вуса збривали злочинцям як метод покарання.

Що ж до воїнів теракотової армії, то до наших днів дійшли їхні фігурки, виконані в повний зріст. Їх в 1974 році випадково виявили місцеві селяни. Фігури виготовлялися по частинах. Майстри окремо формували голову, руки, ноги і торс, які потім поєднувалися разом. Вчені визначили, що ремісники використовували близько восьми основ, поверх яких потім наносився новий шар глини, який і надавав воїнам індивідуальних рис. Усі фігури розрізняються між собою зростом, обмундируванням і зачіскою в залежності від рангу, який вони мали в армії. В руках ці мовчазні свідки тримають справжню зброю.

Кожен вояк теракотової армії має індивідуальні риси обличчя, і більшість з них носять бороди і вуса. Однак дослідники виявили серед 1000 теракотових воїнів 10 чоловіків з гладкими обличчями. «Багато воїнів з плином століть втратили колишній вираз, але один з молодих воїнів з списом з першої камери до цього часу виглядає як живий», - зазначив Юань. Вчені також вважають, що деякі інші воїни з рідкою бородою і дитячими обличчями - теж зовсім юні солдати імператорської армії. За словами Юаня, наймолодшим дослідники вважали воїна з натягнутим луком з другої камери.

Історик Ван Цзицзінь (Wang Zijin) з Народного університету Китаю в Пекіні розповів, що зазвичай китайські правителі не набирали у свої війська юнаків молодших 17 років. Однак письмові джерела свідчать, що в битві при Чанпін, коли царство Цинь здобуло перемогу над царством Чжао, брали участь всі чоловіки віком понад 15 років.

За законами царства Цинь в армії могли служити чоловіки від 17 до 60 років, а виявлення воїнів-підлітків у теракотовій армії підтверджує, що в письмових джерелах не була допущена помилка. Це відкриття також відображає могутність імператора, який зміг спонукати все населення держави від малого до великого вступити до лав війська, завдати поразки шести інших царствам - Хань, Чжао, Вей, Чу, Янь та Ці - і об'єднати країну.

Чжан Мінц (Zhang Mingqia), секретар історичного товариства китайських династій Цінь і Хань, також розповів, що в пізній період династії Цінь (206 до н. е. - 220 рік н. е.), дітей загиблих охоронців імператора тренували і формували з них групу незалежних молодих воїнів, яка відповідала за безпеку правителя.

Дослідження віку воїнів теракотової армії приурочено до 35-ліття з дня знахідки монументального поховання недалеко від міста Сіань, столиці провінції Шеньсі.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.