Америку заполонили величезні змії Автор: Вікторія · Опубліковано: 15.10.2009 09:56 · Розділ: Екологія

Геологічна служба США опублікувала звіт, у якому оцінила екологічні ризики, пов'язані з проникненням на територію країни дев'яти чужорідних видів величезних змій. Найбільшу загрозу для американської екосистеми становлять бірманський пітон, північний і південний африканські пітони, звичайний удав і жовта анаконда, яких нелегально завозять торговці екзотичними тваринами.

За даними біологів, в Південній Флориді бірманський пітон і звичайний удав вже успішно розмножуються: популяція першого виду сьогодні налічує десятки тисяч особин. Трохи менше шкоди можуть завдати країні сітчастий пітон, темно-плямиста анаконда Eunectes deschauenseei, зелена анаконда і анаконда Бені.

Чужорідні види змій, що представляють найбільшу небезпеку екосистемі США, швидко дорослішають, залишають численне потомство, здатні долати великі дистанції і не мають певних харчових переваг, тобто можуть харчуватися більшістю «корінних» видів птахів і ссавців. Крім того, ці величезні змії добре пристосовуються до різних умов проживання і можуть жити на міських або приміських територіях. Приміром, звичайні удави і північні африканські пітони вже поселилися в Майамі.

Дослідники також відзначають, що американські птахи, ссавці та рептилії в зонах потенційного вторгнення чужинців ніколи раніше не стикалися з хижими видами величезних змій, довжина яких іноді перевищує 6 метрів. Це означає, що всі вони можуть стати жертвами змій-окупантів. Як наслідок, екологічна рівновага в США порушиться.

На думку вчених, у першу чергу змії-окупанти заселять теплі райони країни, включаючи частини Флориди, південь Техасу, Гаваїв і тропічні американські острови, такі як Пуерто-Ріко і Гуам.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу